Wydarzenia

U9: Na podbój Portugalii

2018-03-30 11:00:00
Zespół U9 trenerów Pacześnego i Chowańskiego przebywa na 10-dniowym obozie w Portugalii, gdzie bierze udział w międzynarodowym turnieju IberCup. W planach jeszcze zwiedzanie i wiele innych atrakcji.
Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu klubowi Comtcoaching.club oraz Portugalskiewakacje.pl. Trójkolorowi nocują pod Lizboną, w mieście Charneca de Caparica. Początek obozu to przede wszystkim zwiedzenie najciekawszych miejsc w okolicy i trening z trenerami Benfiki Lizbona. Naszym piłkarzom szkoleniowcy zorganizowali również zajęcia na plaży.

 
Wrocławianie mieli okazję również przyglądać się treningom rocznika 2013 z akademii Benfiki i oczywiście była okazja do odwiedzenia stadio da Luz i muzeum Benfiki. Najważniejszym punktem pobytu w Portugalii był jednak międzynarodowy turniej IberCup w Cascais, w którym Śląsk mógł rywalizować z bardzo mocnymi rywalami. Nie wynik był jednak najważniejszy, a rywalizacja i zebranie cennego doświadczenia.Zespół U9 trenerów Pacześnego i Chowańskiego w grupie wygrał z FC Porto 6:4 i ograł 2:0 Benfikę Olivais - szkółką Benfiki, w której treningi prowadzą trenerzy Benfiki Lizbona. Trójkolorowi zameldowali się w ćwierćfinale, ale tam lepszy okazał się portugalski Belenenses. Szkoda, bo w półfinale czekała FC Barcelona, w której występuje między innymi Michał Żuk, zdolny młody piłkarz z Polski. 

- Niestety nie udało nam się dostać do półfinału. Przeciwnik w ćwierćfinale był lepszy, choć z przebiegu gry wynik 0:6 jest niesprawiedliwy. Gratulujemy jednak zwycięzcom i życzymy powodzenia – mówi trener Pacześny. – Marzył nam się półfinał z FC Barceloną, ale poziom tych topowych drużyn z Portugalii i Hiszpanii jest dla nas jeszcze troszkę za wysoki. Po tym turnieju wiemy, w których elementach byliśmy słabsi i nad czym musimy pracować.

 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również