Wydarzenia

U9: Top rywalizacja w Niemczech

2019-05-07 11:00:00
Drużyna U9 trenera Pacześnego wzięła udział w turnieju Fielmann Cup w Eberswalde w Niemczech. Wrocławianie rozegrali 11 meczów, między innymi z czołowymi akademiami w Niemczech. W kadrze Śląska znalazło się dwóch zawodników z FC Wrocław Academy, którzy w ramach współpracy między klubami, mają szansę rywalizować na najwyższym poziomie.
Dla drużyny U9 były to bardzo wymagające zawody, w których mierzyli się między innymi z FC Schalke 04, Hertha BSC, czy 1.FC Koln, czyli uznanymi akademiami w Niemczech. Łącznie Śląsk rozegrał 11 meczów, z których 7 razy wychodził zwycięsko i 4 razy musiał uznawać wyższość rywala.

Cieszy fakt, że na najwyższym poziomie swoje umiejętności zaprezentowali młodzi piłkarze naszego klubu partnerskiego FC Wrocław Academy - Miłosz Pisarek i Dawid Lisowski. To efekt podpisanej umowy, dzięki której najbardziej wyróżniający się zawodnicy zaprzyjaźnionych klubów mają szansę brać udział w treningach akademii Śląska i rywalizować na najmocniejszych turniejach w kraju i za granicą.
 
WYNIKI:
 
Śląsk Wrocław - 1.FC Frankfurt 4:0
 
Śląsk Wrocław - FC Schalke 04 0:2
 
Śląsk Wrocław - FSV Lok Eberswalde 3:0
 
Śląsk Wrocław - Tennis Borussia Berlin 1:3
 
Śląsk Wrocław - 1.FC Koln 1:3

Śląsk Wrocław - FC Hansa Rostock 1:0
 
Śląsk Wrocław - 1.FC Frankfurt 6:0
 
Śląsk Wrocław - Eberswalder SC 7:0
 
Śląsk Wrocław - FC Energie Cottbus 6:0
 
Śląsk Wrocław - Hertha BSC 2:1
 
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 0:2
 
Druga grupa drużyny U9 rozegrała mecze sparingowe z Odrą Opole, Ślęzą Wrocław, GOL-em Opole, FC Wrocław Academy, MGOiK-iem Praszka, AP Champions Oława i Soccer College Łubiany. Nasza ekipa nie przegrała żadnego meczu! W turnieju Fielmann Cup najlepszy okazał się FC Bayern Monachium, który w finale pokonał Schalke 04.

Autor: Michał Krzyminski, Fot. Sawicki Rafał

Zobacz również