Wydarzenia

Warsztaty szkoleniowe Akademii Śląska

2017-11-13 16:00:00
Za nami kolejne warsztaty szkoleniowe Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław zorganizowane dla klubów partnerskich. Na konferencji omówione zostały aspekty organizacyjne i sportowe na przykładzie wrocławskiego klubu.
Akademia Piłkarska Śląska Wrocław dokłada wszelkich starań, by harmonijnie rozwijać się zarówno w sferze sportowej, jak i organizacyjnej. Coraz wyższe standardy pracy, które często zaczerpnięte są z zachodnich wzorców, mają w przyszłości procentować najlepszą jakością szkolenia młodzieży w Polsce. Przedstawiciele wrocławskiej akademii chętnie dzielą się wiedzą, doświadczeniem oraz kierunkiem rozwoju z trenerami oraz działaczami zaprzyjaźnionych klubów. To dla nich cyklicznie organizowane są warsztaty szkoleniowe. 
 
- Jedno z głównych naszych założeń, na którym chcemy budować dobre relacje z klubami partnerskimi, jest organizacja warsztatów szkoleniowych dla trenerów i działaczy. Na konferencjach prezentujemy nasze autorskie metody szkoleniowe i rozwiązania organizacyjne. Na takie spotkania zapraszamy również osoby z klubów, które są zainteresowane współpracą ze Śląskiem Wrocław – mówi koordynator do spraw sportu w akademii Łukasz Czajka. – Chcemy, by kluby wysyłające do nas swoich piłkarzy, wiedziały, że trafiają w dobre ręce i mają idealne warunki do dalszego rozwoju. Zaprzyjaźnione kluby, korzystając z naszych rozwiązań, mają większe szanse do pozyskiwania chłopców w swoim regionie. Te kluby mają ściśle wyznaczoną ścieżkę rozwoju i niewykluczone, że w przyszłości ich wychowankowie wylądują w I zespole Śląska Wrocław. 
 
Wśród prelegentów ostatniej konferencji znaleźli się trenerzy przygotowania motorycznego Michał Polczyk oraz Przemysław Parus, trenerzy Piotr Bartyzel i Michał Hetel, trener koordynator Łukasz Czajka oraz dyrektor Akademii Śląska Tadeusz Pawłowski. Była to już kolejna odsłona warsztatów, które odbywają się raz w miesiącu.
 
- Pierwsza część dotyczyło schematów działań wewnątrz akademii. Poruszyliśmy kwestie organizacyjne różnych przedsięwzięć sportowych i rozwiązań, z których korzystamy przy ich realizacji – kontynuuje Czajka. – W dalszej części zaprezentowaliśmy, w jaki sposób pracujemy, jeśli chodzi o aspekty motoryczne w poszczególnych rocznikach. Zaczynając już od tych najmłodszych grup, kończąc na Centralnej Lidze Juniorów i rezerwach. Omówiliśmy, z jakich ćwiczeń i testów korzystamy przy kontrolowaniu i podtrzymywaniu odpowiedniej sprawności motorycznej. Nie zabrakło sprawozdań ze zagranicznych stażów i konferencji, w których uczestniczyli nasi trenerzy – dodaje koordynator do spraw sportu. 
 
Frekwencja listopadowej edycja była wysoka. Nie brakowało merytorycznej dyskusji i ciekawych wniosków. Kolejna odsłona warsztatów odbędzie się się na przełomie grudnia i stycznia. Prelegenci akademii omówią między innymi założenia i charakterystykę różnych faz gry. 
Autor: Michał Krzyminski

Zobacz również