Wydarzenia

Wiśniewski i Bartoń w projekcie Talent Pro

2019-01-18 11:00:00
Kuba Wiśniewski i Marcin Bartoń z akademii Śląska wzięli udział w zgrupowaniu w ramach projektu Talent Pro w hiszpańskiej Esteponie. Organizatorem nowej inicjatywy jest Polski Związek Piłki Nożnej, a kadrowiczów odwiedził między innymi selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek.
O celach projektu na łamach portalu Łączy Nas Piłka opowiedział Bartłomiej Zalewski, koordynator projektu. – Ideą projektu jest rozwój zawodnika w pięciu obszarach: taktycznym, technicznym, mentalnym, motorycznym i społecznym. A naszym celem jest podnoszenie umiejętności zawodników, dzięki którym oni będą się realizować w meczach klubowych. Zgrupowanie to również docenienie tej naszej najbardziej utalentowanej młodzieży – zaznacza selekcjoner reprezentacji do lat 15.

 
Każdego dnia z wyjątkiem tych meczowych zajęcia były organizowane tak, że najpierw ćwiczono elementy dotyczące danych pozycji, a następnie współpracy w formacji i wreszcie w całym zespole. Także analizy wideo – mecze były nagrywane z dwóch kamer umieszczonych na specjalnych dziesięciometrowych masztach, które dawały znacznie lepszą, taktyczną perspektywę – były przedstawiane w poszczególnych grupach.
 
To dopiero początek dobrze przyjętego projektu Talent Pro, który ma być szerzej kontynuowany w najbliższej przyszłości. Do tej pory objął 59 zawodników z roczników 2002-2004.
 
Wartością dodaną była obecność na zgrupowaniu Jerzego Brzęczka, selekcjonera pierwszej reprezentacji. To podniosło rangę całego wydarzenia i pomogło w pokazaniu chłopcom, jak bardzo ważny jest ich rozwój, którym interesuje się najważniejszy trener w Polsce.Autor: Michał Krzyminski, Łączy Nas Piłka, Fot. Łączy Nas Piłka

Zobacz również