Wydarzenia

Wrócili do treningów

2020-05-19 08:00:00
Po wielu tygodniach ćwiczeń indywidualnych zespoły Akademii Śląska Wrocław wreszcie wróciły do wspólnych treningów. Po tygodniu zajęć w mniejszych grupach, drużyny mogą rozpocząć treningi w pełnych składach.
Treningi rozpoczęły się w poniedziałek 11 maja. Wcześniej trenerzy w poszczególnych grupach zrobili rozeznanie wśród zawodników, którzy z nich będą chętni do uczestniczenia w zajęciach. Wszyscy piłkarze Akademii, od zespołu rezerw do najmłodszych roczników wyrazili, chęć brania udziału w treningach. W pierwszym tygodniu zajęcia miały charakter rekreacyjny. Odbywały się w siedmioosobowych grupach (sześciu zawodników i trener) zgodnie z narzuconymi normami sanitarnymi. 


Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczęły się treningi w większych grupach. Na pełnowymiarowym boisku może się znajdować 22 zawodników oraz 4 trenerów. Istnieje również możliwość podzielenia boiska na dwie części (z pięciometrową strefą buforową). Wtedy na każdej połowie może przebywać równocześnie 16 piłkarzy i trzech trenerów. 


Stosując się do zaleceń, zawodnicy i trenerzy nie korzystają z szatni przed ani po treningu. Każdy trener przed zajęciami pobiera płyn do dezynfekcji. Poszczególne grupy korzystają z wielu boisk. Gościnnie trenują równiez na świetnie przygotowanych obiektach Wratislavii Wrocław oraz PKS Łany.
Autor: Grzegorz Krawczyk

Zobacz również