Wydarzenia

Zwycięstwo z silnym rywalem

2020-08-12 15:00:00
Rezerwy Śląska Wrocław pokonały Zagłębie Sosnowiec 4:2 w kolejnym sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek 2. ligi. Do zawodników, którzy występowali w poprzednich sparingach dołączyli piłkarze trenujący z pierwszym zespołem.
W zespole Trójkolorowych największym wydarzeniem był powrót do gry Wojciecha Golli. Obrońca WKS-u rozegrał pierwsze spotkanie po siedmiomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. 

Wrocławianie świetnie weszli w mecz i już w 8. minucie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Marcina Szpakowskiego trafiło na głowę Sebastiana Bergiera, a ten umieścił piłkę w siatce. Spotkanie toczyło się w dobrym tempie, jednak mimo kilku sytuacji podbramkowych, wynik nie uległ zmianie i na przerwę Trójkolorowi schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. 

Druga część gry obfitowała w gole. W składzie WKS-u pojawiło się wielu zawodników, którzy występowali w poprzednich sparingach i w 50. minucie prowadzenie Śląska podwyższył zawodnik testowany, który pojawił się na boisku po przerwie. Gospodarze nie mieli zamiaru się poddawać i zaledwie trzy minuty później zdobyli bramkę kontaktową. 

Druga połowa toczyła się w wolniejszym tempie niż pierwsza, jednak nie przeszkadzało to wrocławianom w tworzeniu sobie kolejnych sytuacji. W 70. minucie Trójkolorowi ponownie objęli dwubramkowe prowadzenie za sprawą Oliviera Wyparta, który wykorzystał sytuację sam na sam. Zagłębie jeszcze raz było w stanie odpowiedzieć i po błędzie obrony Śląska w 73. minucie strzeliło drugiego gola. Ostatnie słowo należało jednak do Śląska. W 76. minucie świetną sytuację wykorzystał Grzegorz Kotowicz i tym samym ustalił wynik meczu na 4:2. 

Zagłębie Sosnowiec - Śląsk II Wrocław 2:4 (0:1)

Bramki: 8' Bergier, 50' zawodnik testowany, 70' Wypart, 76' Kotowicz

Skład Śląska (I połowa): Frasik - Caliński, Pawelec, Golla, Maćkowiak - Szpakowski, Pałaszewski, Bargiel, Scalet, Lewkot - Bergier

Skład Śląska (II połowa): Frasik - Poprawa, Golla, Kucharczyk, Wypart - zawodnik testowany, Młynarczyk, Jarzębowski, Krocz, Kotowicz - Michalski
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również