Wydarzenia

Adam Kokoszka ponownie w Śląsku Wrocław

2015-07-07 16:40:00
1
Adam Kokoszka po roku przerwy wraca do Śląska. Obrońca podpisał z wrocławskim klubem dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny sezon.
Adam Kokoszka ma 28 lat i występuje na pozycji środkowego obrońcy. Przez ostatni rok bronił barw rosyjskiego Torpedo Moskwa, do którego trafił po wygaśnięciu kontraktu ze Śląskiem. We wrocławskim klubie występował w latach 2013-2014, rozgrywając 55 meczów i strzelając dwie bramki. Z WKS-em sięgnął po brązowy medal rozgrywek oraz awansował do finału Pucharu Polski. W 2008 roku zdobył z Wisłą Kraków mistrzostwo Polski, na koncie ma również jedenaście meczów w reprezentacji kraju.
 
Dotychczasowy kontrakt Adama Kokoszki z Torpedo Moskwa został rozwiązany z winy klubu. W ostatnich tygodniach zawodnik usiłował uregulować swój status, starając się o wydanie tymczasowego certyfikatu, niezbędnego do zarejestrowania go w nowym klubie. Te problemy są już za nim, dzięki czemu Adam Kokoszka mógł podpisać dzisiaj kontrakt ze Śląskiem.
 
- Cieszę się, że wracam do Wrocławia. Ostatni rok był na pewno świetnym doświadczeniem pod względem sportowym, miałem okazję rywalizować z piłkarzami światowego formatu. Niestety, pod koniec sezonu problemy organizacyjne spowodowały, że mój kontrakt został rozwiązany z winy klubu, a Torpedo praktycznie przestało istnieć. Tym bardziej jestem zadowolony z powrotu do Śląska, który zapamiętałem jako dobrze poukładany klub z aspiracjami. Cieszę się również na ponowną współpracę z Tadeuszem Pawłowskim. Te kilka miesięcy wspólnych treningów przed rokiem naprawdę wiele mi dały - mówi Adam Kokoszka.
 
W Śląsku Wrocław zawodnik będzie występował z numerem 20 na koszulce.
 
Autor: Michał Mazur, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również