Wydarzenia

Akademia Klasy Ekstra za nami!

2018-05-14 15:00:00
W poniedziałek, 14 maja przy Oporowskiej gościliśmy Akademię Klasy Ekstra. To był dzień pełen sportowych emocji i świetnej zabawy. Dziękujemy wszystkim młodym piłkarzom za obecność.
W imprezie wzięli udział uczniowie wrocławskich szkół oraz młodzi piłkarze z lokalnych szkółek i klubów. Akademia klasy Ekstra to przede wszystkim zabawa i możliwość spotkania się. Turnieje rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych miały tylko etap grupowy. Nie było końcowej klasyfikacji, gdyż nadrzędnym celem było miło spędzony czas na boisku. 

 
Oprócz rywalizacji na dzieci czekały konkursy oraz zajęcia pod okiem trenerów Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Ponadto na boiskach treningowych WKS-u przygotowano trzy specjalne strefy dla poszczególnych grup wiekowych: Strefa U-6, Strefa U-9, Strefa U-11.
 
- Ja jako mały chłopiec przychodziłem na Oporowską i podawałem piłkę starszym kolegom. Praktycznie tutaj się wychowałem. Cieszę się, że dziś mogliśmy wspólnie zagrać w tym historycznym miejscu, tu przy Oporowskiej. Tak jak mi się udało grać na poziomie polskiej ekstraklasy, tak teraz wam życzę kariery piłkarskiej. Oczywiście w Śląsku Wrocław – mówił na rozpoczęciu trener Śląska Tadeusz Pawłowski.

 
Na boisku powstało piłkarskie miasteczko, w którym znalazły się bramki celnościowe, urządzenia sprawnościowe, trenażery sprawdzające refleks, piłkarskie tory przeszkód i wiele innych atrakcji. Łącznie ponad 350 młodych piłkarzy pojawiło się na Stadionie przy Oporowskiej. 
 
Uczestnicy nie mogli narzekać na nudy. Akademia Klasy Ekstra była świetną okazją do połączenia zabawy z rywalizacją. Młodych piłkarzy odwiedziła I drużyna Śląska i dzieci mogły liczyć na autografy i pamiątkowe zdjęcia. Każdy uczestnik otrzymał dodatkowo mały upominek. Dodatkowo piłkarze I zespołu przeprowadzili rozgrzewkę. 
 
Na dzień pełen piłkarskich emocji dla najmłodszych zaprosili Akademia Piłkarska WKS Śląsk Wrocław SA, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Fundacja Ekstraklasy. 

 
 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również