Wydarzenia

Akademia Sebastiana Dudka partnerem Śląska

2019-05-10 14:00:00
Akademia Piłkarska Młody Talent, prowadzona przez byłego piłkarza Śląska Sebastiana Dudka, została klubem partnerskim WKS-u.
Sebastian Dudek w barwach Śląska rozegrał ponad 150 meczów. Jest mistrzem Polski z sezonu 2011/12, wcześniej w 2008 wywalczył z WKS-em awans do ekstraklasy. Pomocnik zapamiętany jest przede wszystkim z przepięknej bramki przeciwko Dundee United, która dała awans wrocławianom do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europejskiej w 2011 roku.
 
W ramach współpracy Śląsk będzie naturalną drogą rozwoju dla najzdolniejszych piłkarzy akademii Młody Talent. Korzyści wynikające z nawiązanego partnerstwa to między innymi dostęp do autorskiego programu szkoleniowego Śląska, zapraszanie trenerów na staże i konferencje, hospitacje treningów oraz uczestnictwo w turniejach pod patronatem WKS-u. Piłkarze z zaprzyjaźnionego klubu będą również zapraszani na domowe mecze I zespołu Śląska Wrocław.
 
Gospodarzem uroczystego spotkania w Urzędzie Miejskim w Żarach była burmistrz Danuta Madej. Umowę parafowali dyrektor akademii Śląska Tadeusz Pawłowski, koordynator Tomasz Horwat oraz Sebastian Dudek, założyciel szkółki z Żar i były piłkarz Śląska.
 
Akademia Piłkarska Młody Talent założona przez Sebastiana Dudka jako pierwsza z województwa lubuskiego została klubem partnerskim Śląska Wrocław. Życzymy sobie owocnej współpracy!
Autor: Michał Krzyminski, Fot. www.zary.pl

Zobacz również