Wydarzenia

Akademia Sportu Kiełczów partnerem Śląska!

2017-10-18 12:00:00
Współpracę z Akademią Piłkarską Śląska Wrocław nawiązał kolejny młodzieżowy klub. Na pokładzie witamy Akademię Sportu Kiełczów.
Przedstawicieli nowego partnera Śląska w siedzibie klubu przy ulicy Oporowskiej przywitał Prezes Zarządu Śląska Wrocław Michał Bobowiec. Na spotkaniu obecny był również dyrektor sportowy Adam Matysek, dyrektor Akademii Tadeusz Pawłowski oraz koordynator do spraw sportu Łukasz Czajka. AS Kiełczów reprezentowali prezes Grzegorz Lew oraz wiceprezesi Robert Flis oraz Kamil Malinowski. 
 
- Przyszłością klubu niewątpliwie jest sprawnie działająca akademia piłkarska, o której sile powinni stanowić utalentowani zawodnicy z regionu. Z wielką radością przyjmujemy zatem fakt podpisania kolejnej umowy partnerskiej, tym razem z Akademią Sportu Kiełczów – mówi Michał Bobowiec, Prezes Zarządu Śląska Wrocław. 

 
Na chwilę obecną w Akademii Sportu Kiełczów szkoli się około dwustu młodych piłkarzy. Są to chłopcy z roczników od 2005 do 2012 roku. Przy każdym zespole pracuje dwóch trenerów, co stwarza optymalne warunki rozwoju - Porozumienie ze Śląskiem daje nam kolejny impuls do pracy i możliwości do dalszego progresu naszej Akademii – zaznacza prezes AS Kiełczów Grzegorz Lew. – W ramach współpracy już czterech wychowanków trafiło w szeregi Śląska Wrocław. Są to bardzo perspektywiczni zawodnicy i cieszymy się, że mogą trenować w bardzo silnej Akademii. Na pewno będziemy nadal się starać i tak szkolić młodzież, by kolejni młodzi piłkarze trafiali do największego klubu na Dolnym Śląsku. 

 
Podstawowe korzyści dla partnerskich klubów Akademii to wymiana doświadczeń, wspólne treningi, wymiana zawodników, możliwość odbycia stażu we wrocławskim zespole, a także organizacja wspólnych przedsięwzięć sportowych. Macierzyste kluby piłkarskie będą miały również finansowy udział w sukcesie piłkarzy, którzy zadebiutują w LOTTO Ekstraklasie. Zakrojona na szeroką skalę współpraca klubów ze Śląskiem ma dla wrocławskiego środowiska piłkarskiego charakter przełomowy.
 
- Śląsk to jedna z największych sportowych  marek w Polsce. Bardzo się cieszymy, że kolejna Akademia, która szkoli wielu piłkarzy, będzie współpracować z nami. Ważne, by pamiętać, że robimy to dla dobra piłki nożnej na Dolnym Śląsku. Chcemy, by jak najwięcej piłkarzy z regionu grało na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. – mówi dyrektor Akademii Piłkarskiej Śląska Tadeusz Pawłowski. - Z partnerstwa płynie wiele korzyści marketingowych, wizerunkowych oraz finansowych. Ponadto młodzież z zaprzyjaźnionych klubów ma możliwość oglądania I zespołu Śląska na Stadionie Wrocław całkowicie za darmo – dodaje legenda WKS-u. Grono klubów współpracujących z Akademią Piłkarską Śląska systematycznie się powiększa. W ostatnim czasie partnerstwo z wrocławianami nawiązali również Polonia Nysa, Start Namysłów, Piast Wrocław-Żerniki oraz Pogoń Syców. Łącznie już dziewiętnaście młodzieżowych klubów gra ze Śląskiem!
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Michał Krzyminski

Zobacz również