Wydarzenia

Akademia w kinie

2017-12-04 15:00:00
Piłkarze Akademii Śląska sportowy rok zakończyli wspólnym wyjściem do kina. Trójkolorowi obejrzeli film "Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem". Wybór seansu nie był przypadkowy i dokonał go psycholog sportowy Ewa Moroch.
Na dużym ekranie Trójkolorowi obejrzeli pasjonujące losy dwóch wybitnych tenisistów, którzy w drodze na szczyt musieli zmagać się z wieloma trudnościami. To obraz sportowców, którzy wielokrotnie pokonywali własne słabości, by stawać się lepszym. - Istotny był dobór filmu, ponieważ pokazuje on mentalność wielkich sportowców, to jak sobie radzą z życiem, sportową rywalizacją oraz na ile mogą pozwolić sobie na bycie sobą i kiedy trzeba dostosować się do otoczenia. Mam nadzieję, że każdy ma własną refleksję po obejrzeniu tego seansu. Nie ma takiej opcji, żeby piłkarze nie widzieli siebie w głównych rolach tego filmu. Chodziło nam oto, by chłopcy pomyśleli, jak oni zachowaliby się w ich sytuacji – mówi psycholog Ewa Moroch. – W sportach drużynowych jest inny poziom odpowiedzialności za pewne aspekty, ale nam chodziło o to, by sobie uzmysłowili, jak oni radzą sobie z emocjami i jak je pokazują. Czy im to pomaga, czy szkodzi –  dodaje psycholog. 
 
Wspólny seans w kinie był forma treningu mentalnego, który cały czas towarzyszy piłkarzom Akademii. Była to też możliwość podziękowania zawodnikom za bardzo udany rok.
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również