Wydarzenia

Akademia wraca do gry!

2018-03-09 15:00:00
W nadchodzący weekend rozgrywki na szczeblu centralnym rozpoczynają zespoły Śląska U19, U17 i U15.

U19

 
Śląsk Wrocław, aktualny lider, pod przewodnictwem trenera Jawnego w sobotę zmierzy się z Arką w Gdyni. Trójkolorowi okres przygotowawczy rozpoczęli z trenerem Dariuszem Sztylką, który prowadził zespół od początku sezonu. Objęcie przez niego funkcji dyrektora sportowego Śląska spowodowało, że zespół przejął trener Jawny i to on poprowadzi najstarszy rocznik akademii WKS-u w rundzie wiosennej. 
 
Wrocławianie rozegrali siedem sparingów, w ostatnim wygrali z GKS-em Tychy 5:3, a  hattrickiem popisał się Kotowicz. Po jednej bramce dołożyli Buławski, Lewkot. To dobry prognostyk przed zbliżającymi się meczami o ligowe punkty. Tym bardziej że poprzeczka zawieszona jest wysoko. Śląsk zimową przerwę spędził na pierwszym miejscu w tabeli Centralnej Ligi Juniorów, z przewagą siedmiu punktów na drugą Pogonią Szczecin. Trzeci Lech Poznań traci do lidera dziewięć oczek. Drużyna trenera Jawnego chce znaleźć się w czołówce. W następnym sezonie bowiem nastąpi rewolucja w Centralnej Lidze Juniorów. Dwie grupy zostaną połączone w jedną, która zasięgiem obejmie cały kraj. Po sześć drużyn z każdej grupy uzyska awans do centralnej ligi. Grono uzupełnią czterej beniaminkowie.
 
W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej Śląsk w sobotę, 10 marca w ramach 18. kolejki CLJ w Gdyni zmierzy się z Arką, która zajmuje 6 miejsce w tabeli. Początek spotkania o godzinie 12. 
 

U17

 
Wrocławianie podejmą we Wrocławiu KS Stilon Gorzów Wielkopolski. Spotkanie zaplanowano na godzinę 12 na boiska przy ul. Sztabowej. Zespół Śląska poprowadzi nowy trener Ryszard Pietraszewski, który zmienił na tym stanowisku Piotra Jawnego (obecnie trener Śląska U19).
 
W poprzednim sezonie drużyna U17 wygrała w znakomitym stylu Dolnośląską Ligę Juniorów Młodszych i awansowała do Centralnej Ligi Juniorów U17. W rozgrywkach biorą udział: Śląsk, Wrocław, KS Stilon Gorzów Wielkopolski, Zagłębie Lubin, Falubaz Zielona Góra, Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, Stadion Śląski Chorzów, Miedź Legnica.
 

U15

 
Drużyna Krzysztofa Franczaka w pierwszym meczu Centralnej Ligi Juniorów zmierzy się z w stolicy województwa opolskiego z MKS-em MOSIR Opole. Za wrocławianami solidny okres przygotowawczy, a celem jest znalezienie się w czołówce CLJ U15. 
 
W lidze rywalizują jeszcze: MKS Żory, KS Falubaz Zielona Góra, Miedź Legnica, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Raków Częstochowa, Zagłębie Lubin. 
 
Naszym drużynom życzymy powodzenia i samych zwycięstw!
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również