Wydarzenia

#AkcjaReakcja. Pomagamy Krystianowi

2016-10-16 19:00:00
Śląsk Wrocław przekazał na licytację meczową koszulkę, a cały dochód z jej sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc Krystianowi Rudnickiemu.
Zbiórkę pieniędzy prowadzi I-ligowy klub MKS Kluczbork. W akcję włączyło się bardzo duży instytucji, w tym Śląsk Wrocław.

Krystian Rudnicki ma na swoim koncie liczne sukcesy sportowe. Młody zawodnik Pogoni Szczecin, występując w ubiegłych sezonach w barwach MKS-u Kluczbork, przebojem zdobył miejsce w meczowej jedenastce. Jego świetna postawa zaskutkowała powołaniem do kadry U-20 i debiutem w młodzieżowej reprezentacji Polski. 

Niestety, swój ostatni mecz Krystian rozegrał 12 marca. Przyczyną takiego stanu jest groźna choroba młodego bramkarza, która uderzyła w niego z wielką siłą. Krystian cierpi na ciężką postać anemii aplastycznej i jedynym ratunkiem dla młodego sportowca jest przeszczep szpiku kostnego. Uszkodzenie szpiku powoduje zmniejszenie produkcji czerwonych i białych krwinek oraz płytek krwi prowadząc do zaniku wszystkich tych elementów. Krystian przeszedł już leczenie metodą białka króliczego ATG, jednak nie przyniosło ono efektów. 
 
Po pokonaniu choroby Krystian pragnie powrócić między słupki i kontynuować to, czemu poświęcił całe dotychczasowe życie. Dlatego też potrzebna mu będzie kosztowna rehabilitacja, która pozwoli przygotować organizm do nowych obciążeń i powrót do pełni zdrowia.

Trykot Trójkolorowych niebawem trafi na aukcję. O rozpoczęciu licytacji poinformujemy za pośrednictwem naszej oficjalnej strony. Więcej informacji odnośnie akcji można się dowiedzieć, wpisując hasztag: #AkcjaReakcja na portalu społecznoćiowym Twitter.
 

Zobacz również