Wydarzenia

Aleksandra Dudziak: Naszym celem jest radość z gry | Ekstraliga

2021-04-29 00:00:00
Kobiecy zespół Śląska Wrocław już w najbliższą sobotę o godz. 16:00 rozegrają kolejne spotkanie ligowe. O swoim pierwszym zgrupowaniu reprezentacji, ostatnim meczu naszej drużyny i najbliższym pojedynku w Szczecinie opowiada Aleksandra Dudziak, środkowa obrończyni WKS-u.
Za Tobą pierwsze doświadczenia po zgrupowaniu pierwszej reprezentacji Polski. Jak wrażenia?
Jestem pozytywnie zaskoczona. Na zgrupowaniu spotkałam się z ogromną intensywnością i bardzo wysokim poziomem piłkarskim. Ewa Pajor i Paulina Dudek, z którymi miałam okazję zagrać były moimi ulubionymi piłkarkami jak byłam mała, zawsze je obserwowałam. Można powiedzieć, że dzięki Ewie zaczęłam grać w piłke i możliwość wspólnych treningów to spełnienie marzenia. Sam fakt, że byłam na kadrze nadal mnie ekscytuje, ale pokazało mi to moje niedociągnięcia i jeszcze lepiej zauważyłam elementy wymagające poprawy. Zyskałam też więcej pewności siebie, także bardzo się cieszę z tego doświadczenia - bardzo dużo mi dało. 
 
Na czym polegają różnice pomiędzy młodzieżową, a pierwszą kadrą narodową? 

Jakość. Doświadczenie dziewczyn jest o wiele większe. Poza tym, to model gry jest podobny i łatwiej się dzięki temu zaadaptować. Zwróciłam też uwagę na inne podejście do zawodniczek, tu jednak były dorosłe i doświadczone piłkarki, które traktuje się już inaczej niż juniorki.
 
Patrząc na Wasz ostatni mecz można było odnieść wrażenie, że powinnyście strzelić przynajmniej trzy bramki więcej. Zgodzisz się z taką opinią? 

Tak, to na pewno. Ta jedna bramka to absolutne minimum, które tak naprawdę powinno wynosić trzy-cztery bramki. Na plus była za to nasza gra, ani na chwilę nie straciłyśmy kontroli nad meczem. Oczywiście brak udokumentowania tej przewagi nie jest powodem do radości, ale pracujemy nad skutecznością i osobiście jestem zadowolona, że tworzymy coraz więcej okazji bramkowych. Zabrakło nam decyzyjności i mamy tego świadomość.
 
Na następny mecz jedziecie do Szczecina. Jak wygląda Wasz plan na zdobycie kolejnych trzech punktów? 

Zawodniczki Olimpii są ostatnio w dobrej formie, to nie będzie łatwy mecz. Będziemy grać z silną fizycznie i waleczną drużyną. Musimy skupić się na wypełnieniu naszych założeń i cieszyć się grą, więcej nie mogę zdradzić.
 
Olimpia potrafi sprawić niespodziankę. Jest coś, na co musicie szczególnie uważać?

Tak, mają bardzo dobre stałe fragmenty gry i strzelają z tego bardzo dużo bramek. Poza tym są groźne w kontratakach, więc musimy być ostrożne i wykorzystać okazje, które ​będziemy mieć.
Autor: Maciej Fedorczuk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również