Wydarzenia

Alvarinho: Weszliśmy na dobrą drogę

2016-10-28 14:00:00
- Pracujemy każdego dnia, by grać lepiej. Widać postęp. W sobotę nie możemy stracić gola, wtedy wygrana będzie o wiele bliżej - mówi Alvarinho, portugalski skrzydłowy Śląska Wrocław.
Największy kryzys w grze Śląsk zdaje się mieć za sobą. Wrocławianie w ostatnich tygodniach częściej punktują, a ich gra wygląda lepiej. Zauważa to również Alvarinho. - Uważam, że ostatnio jako drużyna gramy lepiej. Trenujemy na to każdego dnia. Sądzę, że jeśli będziemy się prezentować tak, jak przeciwko Cracovii, to nie będziemy przegrywać wielu meczów. Weszliśmy na dobrą drogę - mówi skrzydłowy.
 
Portugalczyk jest podstawowym zawodnikiem w drużynie WKS-u. Zagrał jak na razie we wszystkich spotkaniach Śląska w sezonie - Mogę powiedzieć, że pracuję codziennie, by prezentować się jak najlepiej, by się rozwijać. Jestem jedną z opcji trenera Rumaka, cieszę się, że gram często, ale na pewno nie jestem jakimś jego ulubieńcem. Nie mamy specjalnych relacji. Mamy dobry kontakt, komunikujemy się, tak jak wszyscy inni zawodnicy z trenerem. Jesteśmy profesjonalistami - zaznacza 26-latek.

Jak na razie Alvarinho zdobył dla wrocławian jedną bramkę. Portugalczyk trafił w dogrywce na 2:1 w Nowym Sączu przeciwko Sandecji, zapewniając drużynie awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Przed meczem w Lublinie zwaraca jednak uwagę na grę obronną zespołu. - Musimy wygrać najbliższy mecz, by zapomnieć o stracie punktów z Cracovią. Najważniejsze będzie, by nie stracić gola. Jeśli to się uda, zwycięstwo będzie dużo dużo bliżej. Ostatnio w defensywie nie prezentujemy się najgorzej, ale nie możemy zachować czystego konta, mimo dobrej postawy bramkarza. W sobotę chcemy to zmienić - kończy skrzydłowy.

Mecz z Górnikiem Łęczna w sobotę o 15:30 w Lublinie.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również