Wydarzenia

Andras Gosztonyi piłkarzem Śląska Wrocław

2016-01-14 10:59:00
2
Węgierski pomocnik Andras Gosztonyi podpisał z naszym klubem dwuletni kontrakt.

Andras Gosztonyi ma 25 lat i ostatnio reprezentował barwy 6. klubu węgierskiej ligi Szombathelyi Haladas, w którym na przestrzeni półrocza rozegrał 18 meczów. Madziar jest wszechstronnym pomocnikiem, który może występować zarówno na obu bokach ofensywy, jak i na jej środku.

 

- Jestem atakującym pomocnikiem. Myślę, że moją najlepszą pozycją jest ta za plecami napastnika. Dużo grałem również na lewym skrzydle i w tych dwóch rolach na pewno czułbym się najlepiej - zaznacza po podpisaniu kontraktu Węgier.

 

W przeszłości Gosztonyi grał w węgierskich: Diosgyori, Videotonie i MTK Budapest oraz włoskim AS Bari. W trakcie kariery zdążył już sięgnąć po mistrzostwo i wicemistrzostwo Węgier, a także Superpuchar kraju i Puchar Ligi. 

 

Pomocnik ma na swoim koncie ponad 30 meczów w młodzieżowych reprezentacjach Węgier. Z kadrą do lat 20 uczestniczył w 2009 roku w mistrzostwach świata w Egipcie, na których Madziarzy zdobyli brązowe medale.

 

 

- Wrocław jest naprawdę pięknym miastem. Na razie mam tu dużo zajęć, przeszedłem przez wszystkie testy medyczne i jestem trochę zmęczony. Wszystko idzie jednak świetnie. Wiem, że przyjdzie mi grać na naprawdę pięknym stadionie z fantastycznymi kibicami. Wierzę, że czeka tu na mnie wiele interesujących rzeczy - dodaje nowy pomocnik Śląska Wrocław.

 

Andras Gosztonyi w ostatnich dniach we Wrocławiu przechodził testy medyczne. Po ich pozytywnym zakończeniu podpisał ze Śląskiem dwuletnią umowę z opcją przedłużenia.

 

W Śląsku Wrocław zawodnik będzie występował z numerem 8 na koszulce.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również