Wydarzenia

Andrzej Gomołysek analitykiem pierwszej drużyny

2021-04-09 18:00:00
Do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny WKS-u dołączył, związany dotychczas z akademią wrocławskiego klubu, trener analityk Andrzej Gomołysek.
Trener Jacek Magiera niedługo po objęciu funkcji pierwszego szkoleniowca WKS-u zapowiadał, że w jego sztabie pojawi się również analityk. Tę rolę pełnił będzie Andrzej Gomołysek, doskonale znający zawodników Śląska zarówno z pierwszej, jak i z drugiej drużyny oraz najstarszych roczników akademii, w której pracował od lipca 2020 roku. W sztabie pierwszej drużyny będzie zajmował się przede wszystkim indywidualną oraz zespołową analizą gry.

Andrzej Gomołysek jest uznanym specjalistą InStat Football w zakresie przygotowywania analiz statystycznych. Korzystało z nich wiele polskich i zagranicznych klubów, m.in. z Bundesligi (1. FSV Mainz 05, Werder Brema, FC Augsburg), Serie A (Lazio Rzym), Eredivisie (FC Twente) czy Super Lig (Galatasaray SK).

Nowy analityk pierwszego zespołu WKS-u posiada licencję trenerską UEFA A. Pracował jako pierwszy trener w niższych ligach (z seniorami, jak i z grupami młodzieżowymi). Prowadzi także zajęcia analizy sportowej w Wyższej Szkole Sportu im. prof. Ryszarda Panfila we Wrocławiu. Wielokrotnie występował w roli prelegenta na kursach i konferencjach szkoleniowych. Przetłumaczył na język polski książkę Jonathana Wilsona „Odwrócona piramida”, nazywaną często „taktyczną biblią”.

Życzymy powodzenia, trenerze!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również