Wydarzenia

"Anioły idą do szkoły" na Stadionie Wrocław

2017-08-19 18:00:00
Kolejny rok z rzędu Stowarzyszenie Piękne Anioły organizuje zbiórkę przyborów szkolnych dla potrzebujących. Odbędzie się ona w trakcie 6. i 7. kolejki na stadionach LOTTO Ekstraklasy. Inicjatywę wspiera Ekstraklasą S.A., a do akcji włączył się również Śląsk Wrocław.
Zbiórka artykułów szkolnych będzie miała miejsce wśród kibiców w trakcie dwóch ostatnich kolejek sierpnia. W dniach 18-21 wolontariusze Stowarzyszenia Piękne Anioły pojawią się na stadionach w Gdańsku, Krakowie (Cracovia), Gdyni, Gliwicach i Płocku. Swoją zbiórkę przeprowadzi klub w Lubinie. Tydzień później można pomóc w skompletowaniu wyprawki dla potrzebujących dzieci, odwiedzając obiekty w Zabrzu, Wrocławiu, Kielcach, Białymstoku, Krakowie (Wisła), Niecieczy (Sandecja). Odrębną zbiórkę przeprowadzą kibice w Poznaniu.

Przed meczem Śląska z Cracovią artykuły szkolne prosimy przynosić do depozytów przy ulicy Królewieckiej oraz Lotniczej.

- Stowarzyszenie Piękne Anioły stawia sobie za cel pomoc dzieciom dorastającym w szczególnie trudnych warunkach. Chcemy uczynić ich świat bardziej kolorowym i radosnym - przywrócić im dzieciństwo, dlatego co roku w sierpniu przeprowadzamy akcję pod nazwą „Anioły idą do szkoły”. Przez cały miesiąc organizujemy zbiórki artykułów szkolnych, aby potem obdarować nimi najbardziej potrzebujące dzieci. Kulminacja nastąpi w dwa ostatnie weekendy sierpnia, kiedy dzięki współpracy z Ekstraklasą S.A. dołączą do niej kluby LOTTO Ekstraklasy wraz z swoimi kibicami – mówi Agata Kowalska ze Stowarzyszenia Piękne Anioły.

Do udziału w zbiórce zachęcamy wszystkich kibiców, którzy odwiedzą stadiony LOTTO Ekstraklasy w 6. i 7. serii spotkań. Warto pamiętać, że nie każde dziecko będzie mogło 1 września otworzyć super wyposażony piórnik, pisać w kolorowym zeszycie i nosić wygodny plecak. Dla dziecka szkolne wyposażenie jest jak zbroja dla rycerza. W niekompletnej czuje się niepewnie, maleje jego poczucie pewności siebie i własnych umiejętności. Dlatego organizujemy liczne zbiórki artykułów szkolnych, by potem obdarować nimi najbardziej potrzebujące dzieci.
 
Zbiórka odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Autor: Ekstraklasa

Zobacz również