Wydarzenia

Augusto nowym piłkarzem Śląska

2016-06-24 18:00:00
8
Augusto Pereira Loureiro został zawodnikiem Śląska Wrocław. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia. 28-letni Portugalczyk ostatnio występował we francuskim zespole US Creteil (Ligue 2). Wcześniej był piłkarzem grającego w ekstraklasie portugalskiej Moreirense.
Augusto (186 cm) może grać na lewej obronie, a także na pozycji defensywnego pomocnika. Jest zawodnikiem lewonożnym, uniwersalnym. W minionym sezonie wystąpił w 17 spotkaniach w Ligue 2, strzelił gola i zaliczył asystę. Do wrocławskiego zespołu przebywającego na obozie w Szamotułach dołączy w sobotę (nie zagra jeszcze we Wronkach w sparingu z Pogonią Szczecin).

- To zawodnik bardzo dobrze wyszkolony technicznie, jak większość piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego. Umiejętności, które posiada pozwalają mu na odnalezienie się w grze kombinacyjnej. Był obserwowany przez nas od pół roku. Trafia do nas z drugiej ligi, ale ta we Francji stoi na naprawdę wysokim poziomie i obok niemieckiej oraz angielskiej jest jedną z najlepszych drugich lig na świecie - powiedział nam Maciej Gil, skaut Śląska Wrocław.
 
Autor: Krzyś, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również