Wydarzenia

Bargiel: Wiemy, że mogliśmy wygrać

2021-09-04 18:00:00
- W takich okolicznościach trzeba się cieszyć z remisu, ale zdajemy sobie sprawę, że mogliśmy wygrać - mówił Przemysław Bargiel po meczu Śląska II Wrocław z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.
Przemysław Bargiel: Dla mnie to słodko gorzkie uczucie. Zanim zdobyłem bramkę, miałem trzy stuprocentowe sytuacje, które powinienem wykorzystać. Patrząc na to, jakim zawodnikiem jestem, to powinienem to po prostu strzelić. Czasem są jednak takie mecze, gdzie najprostsze sytuacje są niewykorzystywane, a z tych teoretycznie trudniejszych strzela się gole. Można się cieszyć, że odrobiliśmy dwie bramki straty, ale patrząc na drugą połowę to można było chcieć więcej. Biorę to spotkanie na siebie. Mamy materiał do analizy, a ja mam dodatkowo materiał do indywidualnej analizy, by coś poprawić.
 
Często tracimy podobne bramki jak dziś. Wynika to z naszego sposobu gry, z chęci utrzymywania się przy piłce i podejmowania ryzyka. To wiąże się z tym, że jesteśmy narażeni na kontry, a przeciwnik na to czeka. Dzisiejszy mecz, jak i poprzednie pokazują, że musimy nad tym pracować. Trzeba podejmować ryzyko, ale być też dokładnym.
 
Myślę, że porażka z Garbarnią dała nam dodatkową motywację. Chcieliśmy się zrehabilitować. Przy wyniku 0:2 pokazaliśmy charakter, którego być może zabrakło tydzień temu w Krakowie. Graliśmy do końca, była szansa na zwycięstwo. W takich okolicznościach trzeba się cieszyć z remisu, ale zdajemy sobie sprawę, że mogliśmy wygrać.
 
Pozycja na jakiej gram obecnie jest dla mnie idealna. Świetnie się czuję między liniami. Długo grałem na pozycji środkowego pomocnika i potrzebowałem czasu, by przyzwyczaić się do obecnego systemu i grania wyżej. Kreuję teraz więcej sytuacji w ofensywie i widać, że cały czas robię postępy.
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również