Wydarzenia

Barylski: Nie jesteśmy zadowoleni

2018-12-16 18:15:00
- Na swoim stadionie trzeba wygrywać, więc nie jesteśmy zadowoleni - mówi Paweł Barylski po remisie Śląska z Koroną (1:1).
Paweł Barylski: Staraliśmy się jak najlepiej przygotować zespół, by zdobyć dziś punkty. W pierwszej połowie byliśmy dobrze zorganizowani. Zagęściliśmy środek pola, przez co Korona nie zdołała nam zagrozić. Jeżeli chodzi o drugą połowę: nie widziałem powtórki sytuacji, więc nie wypowiem się na temat czerwonej kartki dla Djorde Cotry. Czy była zasłużona, czy nie. Tak się zdarza w piłce, jednak zespół zareagował dobrze. Oczywiście Korona dochodziła do sytuacji, ale nie były to sytuacje klarowne. Co do straconej bramki – to był stały fragment i piłka spadła po dośrodkowaniu tam, gdzie powinien znajdować się jeszcze jeden nasz zawodnik.

Nie jesteśmy zadowoleni z tego wyniku, bo na swoim stadionie trzeba wygrywać. Jednak doświadczeni trenerzy, z którymi współpracowałem, mówili: „aby wygrywać najpierw trzeba zacząć punktować”.

Zmiana kapitana to jest moja decyzja. Odbyłem rozmowę z Piotrem. Więcej komentarzy w tej sprawie z mojej strony nie będzie. 

Zawodnicy, którzy wypadli z powodu kartek to ważne ogniwa drużyny. Znajdziemy rozwiązanie, żeby ich zastąpić, bo mamy innych dobrych graczy. Występ Farshada oceniam jako pozytywny. Długo nie grał, ale dziś walczył i bardzo dobrze wywiązał się z zadań defensywnych. 
 
Autor: Sebastian Góral, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również