Wydarzenia

Bielawianka Bielawa klubem partnerskim Akademii Śląska!

2019-09-19 16:30:00
Bielawianka Bielawa została kolejnym klubem partnerskim Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Witamy na pokładzie!
Bielawianka jest kolejnym klubem, który dołącza do licznej grupy współpracującej już z Akademią Piłkarską Śląska Wrocław. Głównym założeniem nawiązanego partnerstwa jest jak najlepszy rozwój młodych zawodników, a także poprawa jakości szkolenia. 

- Cieszę się, że grono współpracujących z naszą Akademią ciągle się powiększa. Jest wiele pytań o współpracę. Naszym kolejnym partnerem została dziś Akademia Bielawianki Bielawa. Cieszymy się, że kierujemy się także na południe naszego województwa. Podpisujemy umowę z klubem, z którego wychodzili zawodnicy tacy jak bracia Garłowscy czy Jacek Jarecki. Odnosili wiele sukcesów w naszym klubie, a ja miałem jeszcze okazję z nimi grać. Ta współpraca będzie polegała przede wszystkim na podniesieniu jakości szkolenia w Bielawiance. Głęboko liczę na to, że w przyszłości uda się dzięki naszemu scoutingowi wypatrzyć zawodnika, który zagra w pierwszym zespole WKS-u. Dodatkowo, młodzież z tego miasta i ich rodzice będą mogli przyjeżdżać na Stadion Wrocław i oglądać mecze Śląska w PKO Ekstraklasie - mówi Tadeusz Pawłowski, dyrektor Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.Uroczyste podpisanie porozumienia odbyło się w Urzędzie Miejskim w Bielawie. Na jego mocy Śląsk Wrocław stanie się naturalną drogą rozwoju dla najbardziej utalentowanych piłkarzy Bielawianki. 

- W mojej ocenie ta współpraca stwarza perspektywę dla dzieci, które grają na co dzień w piłkę nożną w naszym mieście. Bielawianka jest klubem z tradycjami, dobrze zorganizowanym, natomiast na pewno nie daje takich perspektyw jak Śląsk Wrocław, który jest klubem z PKO Ekstraklasy. Przede wszystkim liczę na przekazywanie myśli szkoleniowej, ale też na kontakt poprzez uczestniczenie w meczach i wymianę młodzieży. Mam nadzieję, że dzięki tej współpracy, te wyróżniające się jednostki będą miały łatwiejszą drogę do Śląska Wrocław. Klub zza miedzy – Lechia Dzierżoniów-  miał w swoich szeregach Krzysztofa Piątka, który grał tam od najmłodszych lat, a dziś jest rozpoznawalny w całej Europie. Chciałbym żeby kiedyś takie nazwiska, jak Piątek wywodziły się w przyszłości również z naszego klubu - komentuje Andrzej Hordyj, burmistrz miasta Bielawa. Korzyści, jakie czerpią parnerskie kluby Akademii Śląska to między innymi wspólne treningi, wymiana zawodników, możliwośc stażów trenerskich we wrocławskim klubie. Młodzi zawodnicy klubów, które współpracują ze Śląskiem, stają przed realną perspektywą gry w barwach Trójkolorowych.

- Ta współpraca to przede wszystkim szansa na rozwój szkolenia młodzieży w naszym klubie. Dzięki niej, zawodnicy, którzy zaczynają u nas trenować w bardzo młodym wieku, mają szansę, by w przyszłości pojawić się na boiskach ekstraklasy. Być może w najbliższych latach doczekamy się piłkarza wychowanego przez Bielawiankę, który zagra w pierwszej drużynie Śląska. Akademia jest integralną częścią WKS-u, więc traktujemy to jako współpracę z całym klubem. Częścią tego porozumienia jest też wymiana trenerów i testy zawodników naszych zespołów seniorskich. Chcemy zbudować w Bielawie porządne szkolenie, ale podchodzimy do tematu spokojnie, bo nie da się tego zrobić w kilka miesięcy - mówi Patryk Hałaczkiewicz, prezes Bielawianki Bielawa. 

Do porozumienia ze Śląskiem przystąpiły już:

- Bielawianka Bielawa

- Unia Wrocław

- Akademia Bramkarska Total Goalkeeping

- Akademia Sportu Kiełczów

- Piast Wrocław Żerniki

- NKS START Namysłów

- KS Polonia Nysa

- Młodzieżowy Klub Sportowy „Parasol” Wrocław  

- FC Wrocław Academy  

- Kolejowy Klub Sportowy Polonia Wrocław  

- Uczniowski Osiedlowy Klub Piłkarski „Silesia” Wrocław-Gaj

- Fundacja Akademia Piłkarska Wratislavia Wrocław

- Wrocławski Klub Piłkarski Odra Wrocław

- Klub Sportowy „Błękitni Jerzmanowo”

- Osiedlowy Klub Sportowy „Orzeł Pawłowice Wrocław”

- Forza Wrocław

- Fundacja Piłkarski Świat (Akademia Piłkarska Duda)

- Fundacja Akademia Piłkarska football

- MKS Siechnice

- Akademia Pilarska Roberta Szczota – Twardogóra

- MKS Olimpia Kowary

- MKS „Ślęża” Sobótka

- MLKS „Zachód” Sobótka

- MLKS „Czarni” Otmuchów

- Fundacja Młodzi Sportowcy

- Klub Sportowy „Strzelinianka”

- UKS „Feniks” Strzelin 

- SKS Pogoń Syców 

- MKP Wołów 

- Akademia First Kick SM Gminy Czernica 

- Orlik Ząbkowice Śląskie

- KS Widawa Bierutów

- UKS Bierutów

- KS LZS Solniki Małe

- KS Zenit Międzybórz

- Akademia Piłkarska Namysłów

- Akademia Piłkarska Młody Talent

- Akademia Piłki Nożnej Trik Sołtysowice

 

Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Grzegorz Krawczyk

Zobacz również