Wydarzenia

Biliński: Nie chcemy wpaść w jeszcze większe bagno

2016-03-07 19:00:00
5
- Mamy szansę na rehabilitację po tym, co stało się w derbach. Głęboko wierzymy, że z Piastem karta się odwróci - mówi Kamil Biliński przed spotkaniem w Gliwicach.
Wrocławianie szybko mają okazję do rehabilitacji za porażkę z Zagłębiem, bo już trzy dni po derbach zmierzą się bowiem z Piastem. - Jest okazja do poprawy i głęboko wierzymy, że z Piastem karta w końcu się odwróci, a mecz da nam pozytywny rezultat. Nie idzie to po naszej myśli, nie gramy tak, jakbyśmy chcieli. Wierzymy jednak, że z Gliwic wrócimy z dobrym wynikiem. Nie rozpatrujemy tego tak, że możemy wpaść w jeszcze większe bagno - mówi Kamil Biliński.

Ostatnio gliwiczanie także nie zachwycają formą. Dość powiedzieć, że niedawny lider Ekstraklasy nie wygrał wiosną ani jednego meczu. - Słabsza forma Piasta to poniekąd pozytyw dla nas, ale z drugiej strony będą jeszcze bardziej zmotywowani, by się przełamać. Zwłaszcza grając u siebie. Na pewno nie może nam się wydawać, że będzie to łatwy mecz - twierdzi napastnik Trójkolorowych.

Piast ciągle plasuje się jednak bardzo wysoko, bo na drugim miejscu w tabeli. Zawdzięcza to głównie punktom zodbytym w rundzie jesiennej. Trzy z nich przywieźli z Wrocławia. - Byli w bardzo dobrej dyspozycji. Grali świetną piłkę, można powiedzieć, że mieli wtedy szczyt formy. Grało się bardzo trudno, ale złapaliśmy kontakt, po mojej bramce. I wtedy bardzo szybko straciliśmy głupiego gola na 1:2. Nie przerastali nas bardzo w tym spotkaniu, ale byli w doskonałej dyspozycji. Teraz mamy nadzieję wykorzystać ich słabszy moment - zaznacza Biliński, strzelec jedynego dla Śląska gola z Piastunkami.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również