Wydarzenia

Biliński: Wierzę, że to dobry prognostyk

2016-10-29 19:00:00
Strzelec jednej z bramek Kamil Biliński komentuje świetne spotkanie Trójkolorowych. Śląsk na wyjeździe pokonał Górnik Łęczna 3:0.
Kamil Biliński: Górnik zagrażał nam przede wszystkim stałymi fragmentami gry, ale myślę, że kontrolowaliśmy wydarzenia boiskowe. Sam fakt, że mają wysokich zawodników, powodował, że musieliśmy być podwójnie skoncentrowani w swoim polu karnym. Gospodarze mieli kilka okazji, ale dziś Kamenar bronił koncertowo. W pierwszej połowie jednak strzeliliśmy szybko trzy bramki, spotkanie ułożyło się dla nas bardzo dobrze i mogliśmy narzucić rywalom swój styl gry. 

W drugiej części meczu powinniśmy podwyższyć prowadzenie, ale piłka po prostu nie chciała wpaść. To też wynikało z tego, że graliśmy troszkę spokojniej, w głowach bowiem mieliśmy jeszcze mecz z Cracovią. Nie chcieliśmy znów powtarzać tych samych błędów. Byliśmy bardziej zachowawczy, ale mieliśmy swoje okazje na zabicie meczu. Brakowało u nas zdecydowania i dlatego nie umieliśmy podwyższyć wyniku. Summa summarum trzeba cieszyć się z pewnego zwycięstwa z trudnego wyjazdu.  

Cieszę się z bramki, ale też z decyzji. Poczułem moment, że muszę uderzyć i w efekcie zdobyłem piękną bramkę. Myślę, że warto obejrzeć powtórkę. 

Wierzę, że jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się derbami. Gdyby nie kontrowersyjny remis z Cracovią dziś cieszylibyśmy się z trzeciego zwycięstwa z rzędu.
Byłby to duży kapitał, ale też nie ma co narzekać. Dziś czujemy się mocni i czekamy na niedzielę!

Mecz z Zagłębiem jest dla nas bardzo, bardzo ważny. Musimy się jednak w spokoju przygotować na to spotkanie i mamy na to cały tydzień. 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również