Wydarzenia

Bocian: Dobrze zaczęłyśmy sezon

2020-09-14 14:00:00
Zawodniczki Śląska Wrocław są już na półmetku pierwszej rundy Ekstraligi kobiet, a ostatnie spotkanie w Bydgoszczy to już czwarta wygrana w sześciu rozegranych w tym sezonie meczach. O trudach poprzedniego, wyjazdowego pojedynku oraz początku bieżącej kampanii rozmawiamy z doświadczoną Anną Bocian, wybraną do jedenastki kolejki według portalu tylkokobiecyfutbol.pl
Minimalne zwycięstwo z mocną drużyną. Jak oceniasz ostatnie spotkanie w Bydgoszczy?
 
Moim zdaniem było to nasze najsłabsze spotkanie w tym sezonie, jedyny plus to zdobyte trzy punkty. To był bardzo ostry i fizyczny mecz, nie mogłyśmy robić tego, co potrafimy najlepiej - grać w piłkę. Rywalizacja sprowadzała się do ostrych walk “ciało w ciało”. Pomimo niewygodnego stylu gry rywalek udało się wygrać, co oczywiście cieszy.
 
Za Wami połowa pierwszej rundy tegorocznego sezonu Ekstraligi. Spodziewałaś się tak dobrego początku?
 
Szczerze to nie. Wiedziałam, że do Ekstraligi przystąpimy wzmocnione i pewnie rozpoczniemy ją lepiej niż w ostatnich latach, ale w sześciu meczach zanotowałyśmy tylko jedną porażkę i remis, pozostałe spotkania wygrywałyśmy. Tak udany start pozwala wierzyć w równie zadowalający koniec tego sezonu.
 
Portal tylkokobiecyfutbol.pl zestawił Cię w najlepszej jedenastce minionej kolejki. Czy ze względu na swoje bogate doświadczenie czujesz coraz większą odpowiedzialność za zespół?
 
Trudno powiedzieć. Od wielu lat jestem najstarszą zawodniczką, a w dodatku bramkarką. Muszę więc czuć pewną odpowiedzialność. Mam jednak wrażenie, że zespół funkcjonuje w symbiozie i każda z nas uczy się czegoś od koleżanek i wiele im daje. Niezależnie od stażu czy wieku. Oczywiście miło mi z powodu umieszczenia mnie w jedenastce kolejki.
 
Naszą reprezentację czeka trudny dwumecz z Czechami. Jaki rezultat wydaje Ci się najbardziej prawdopodobny? 
 
Kibicuję reprezentacji i trzymam kciuki, ale myślę, że będzie to trudne starcie. Nie ma Ewy Pajor, nie ma Dżesiki Jaszek, a bez takich zawodniczek tracimy bardzo wiele jakości. Jeśli miałabym typować wynik, obstawiam remis. Brakuje nam klasowych zawodniczek ze światowego topu, mamy Katarzynę Kiedrzynek czy Ewę Pajor, ale to trochę za mało jeśli mamy liczyć się w walce z największymi reprezentacjami. O awans na Euro będzie trudno, ale oczywiście gorąco im kibicuję.
 
Po przerwie na kadrę podejmiecie u siebie niżej notowany zespół Olimpii Szczecin.   Czego spodziewasz się po przeciwniczkach?
 
W kontekście tego meczu nie ma sensu patrzeć na układ tabeli. Z nimi zawsze grało nam się trudno, więc szykuje się wymagający mecz i zwłaszcza teraz, kiedy dobrze nam idzie, wszystkie spotkania takie będą. Będziemy stawiane w roli faworytek, ale chyba nie do końca dobrze się w takie roli czujemy. Jeśli jednak myślimy o wysokim miejscu w tabeli, to musimy wygrywać takie spotkania.
Autor: Maciej Fedorczuk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również