Wydarzenia

Bramkarski wieczór przy Oporowskiej

2018-03-15 16:00:00
W siedzibie klubu spotkali się bramkarze Akademii Śląska Wrocław, którzy wzięli udział w warsztatach szkoleniowych. Były to pierwsze tego typu zajęcia, ale w planach są regularne spotkania.
Głównym punktem szkoleń była analiza gry, nie zabrakło jednak dyskusji i ciekawych opowieści doświadczonych trenerów. Wszystko po to, by inspirować młodych zawodników w dalszym rozwoju. Mogli oni wysłuchać m.in. trenera bramkarzy I zespołu Krzysztofa Osińskiego oraz trenerów Tomasza Hryńczuka, Artura Woźniaka i Jarosława Murackiego, którzy na co dzień pracują z golkiperami akademii WKS-u. Grono uzupełnili Kuba Słowik, Kuba Wrąbel oraz Dominik Budzyński z I zespołu. 
 
Pierwsza część spotkania poświęcona była analizie gry bramkarzy w seniorskiej piłce. Nie zabrakło czasu na dyskusję, a o swoich doświadczeniach opowiedzieli bramkarze I drużyny Śląska Wrocław, co dla reprezentantów akademii było nie lada przeżyciem. - Na pewno jest to bardzo fajna inicjatywa i wszyscy się czegoś nauczymy. Młodsi bramkarze mają okazję poznać naszą drogę do seniorskiej piłki i mam nadzieję, że będzie to procentować. Ja, będąc juniorem, nie miałem takiej okazji. Teraz jestem po drugiej stronie i na pewno dla młodszych kolegów jest to ciekawe doświadczenie – mówi Kuba Wrąbel. – Wystarczy chcieć, mieć w sobie pasję i dążyć do spełniania marzeń. My jesteśmy, by pomagać, bo wszyscy bronimy tych samych  barw. Życzę każdemu, by wskoczył do kadry I drużyny – dodaje.

 
Było to inauguracyjne spotkanie w takiej formie, które ma być stałym elementem szkolenia bramkarzy. W każdym następnym będzie szczegółowo omawiany wybrany temat. - Naszym celem jest nie tylko rozwój sportowy bramkarzy, ale też intelektualny. Przykładamy dużą wagę do taktyki i świadomości bramkarskiej, dlatego zdecydowaliśmy się na takie zajęcia. Chcemy, by praca w grupach młodzieżowych wyglądała tak samo, jak w I zespole. Wspólnie dążymy do wypracowania jednego modelu gry na pozycji bramkarza w Śląsku Wrocław – tłumaczy trener Osiński, trener bramkarzy I zespołu. 
 
Na koniec do dyspozycji bramkarzy akademii byli Kuba Słowik, Kuba Wrąbel i Dominik Budzyński, którzy chętnie odpowiadali na pytania. Była to też okazja na pamiątkowe zdjęcie.

 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również