Wydarzenia

Bułgarskie zastępstwo

2019-01-26 17:00:00
Bułgarska drużyna FK Dunav Ruse będzie rywalem Śląska w kolejnym sparingu podczas obozu w tureckim Belek. Sobotni mecz z koreańską FC Pohang Steelers został odwołany ze względu na fatalne warunki atmosferyczne.
WKS miał się zmierzyć z koreańskim zespołem w sobotę, o godz. 13. czasu polskiego. Tego dnia nad Belek panowały jednak bardzo zmienne i wręcz niebezpieczne warunki pogodowe. Porywisty wiatr, rzęsista ulewa, a potem spadające z nieba kule gradowe uniemożliwiły rozegranie wielu meczów i przeprowadzenie treningów. Trójkolorowi z samego rana ćwiczyli na boisku, a popołudniu w siłowni. Koreańczycy nie chcieli przełożenia sparingu na niedzielę, w związku z czym wrocławianie poszukali innego rywala.

Ostatecznie Śląsk zmierzy się z FK Dunav Ruse, czyli dwunastą drużyną bułgarskiej ekstraklasy. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, o godz. 9 czasu polskiego.


Niedzielny rywal WKS-u w obecnym sezonie, po rozegraniu 20 meczów, zajmuję dwunaste miejsce w tabeli, czyli to samo, na którym ukończył rywalizację w ubiegłych rozgrywkach. FK Dunav to klub założony dwa lata później niż Śląsk, w 1949 roku. W swojej historii nie odniósł oszałamiających sukcesów. Do największych z nich należy z pewnością czwarte miejsc zdobyte w sezonie 2016/17 oraz 1974/75, a także finał Pucharu Bułgarii w 1962 roku.
 
Trenerem FK Dunav od 2018 roku jest Lyudmil Kirov, 42-letni były piłkarz tego klubu. Nowa gwiazda jego drużyny to sprowadzony dwa tygodnie temu Samuel Inkoom. Prawoskrzydłowy z Ghany jest mistrzem świata U-20 z 2010 roku. Wraz z kolegami z kadry po tytuł ten sięgnął, będąc zawodnikiem FC Basel. Pół roku później za ponad pięć milionów euro ze szwajcarskiego klubu wykupiło go ukraińskie Dnipro Dniepropetrowsk. Później zawodnik reprezentował również barwy m.in SC Bastii, Antalyasporu czy Boavisty Porto.

Z meczu Śląsk - FK Dunev (niedziela, 27 stycznia, godz. 9 czasu polskiego) planujemy transmisję live na naszym kanale YouTube.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również