Wydarzenia

Celeban: Chcemy dobrze zaskoczyć

2018-11-22 12:00:00
Piotr Celeban spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej przed meczem z Cracovią. - Trzeba potwierdzić to, że jesteśmy lepszym zespołem - mówi kapitan Śląska.
Piotr Celeban: Pierwszy tydzień przerwy na kadrę był podporządkowany ciężkim treningom, drugi był nieco mniej intensywny. Pracowaliśmy mocno, ale wszystko okaże się w sobotę. Można dużo mówić, ale  boisko i wynik zawsze weryfikują słowa i plany. O sytuacji kadrowej wypowie się trener. W szatni pogratulowaliśmy Kubie Wrąblowi awansu na młodzieżowe Mistrzostwa Europy i cieszymy się z jego sukcesu. 
 
Sześć spotkań, pozostałych w tym roku, są dla nas najważniejsze. W nowy rok chcemy wejść z nadzieją, że to wszystko będzie można jeszcze odwrócić. Mamy świadomość, że górna ósemka ucieka i trzeba punktować. Cracovia jest w naszym zasięgu, jedziemy tam wygrać. To ostatni dzwonek, mecz o sześć punktów i trzeba potwierdzić to, że jesteśmy lepszym zespołem. Musimy dobrze zaskoczyć i kolejne spotkania zagrać na fali euforii. Personalnie zasługujemy na górną ósemkę, ale musimy to pokazać na boisku. Za nami dwa tygodnie pracy, możemy dużo mówić, ale na końcu liczy się nasza postawa w meczach. 
 
Cracovia na pewno też będzie dobrze przygotowana do meczu. Wszystko okaże się w sobotę w Krakowie. Możemy analizować grę naszego przeciwnika, ale łatwo jest mówić. Jedziemy tam wygrać, jesteśmy bardziej doświadczeni, dobrze gramy na wyjazdach i musimy to pokazać przez 90 minut. Wiem, że będą nas wspierać również kibice, nasz dwunasty zawodnik, i trzeba też wygrać dla nich. 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowski

Zobacz również