Wydarzenia

Celeban: Każdy mecz jest najważniejszy

2016-03-22 15:00:00
1
Śląsk Wrocław intensywnie trenuje w przerwie reprezentacyjnej, chcąc jak najlepiej przygotować się do bardzo ważnych spotkań – z Lechem i Cracovią.
Kapitan Śląska Piotr Celeban jest spokojny o dyspozycje w najbliższych meczach. – Przerwa jak najbardziej nam się przyda. Pracujemy z nowy trenerem i po prostu potrzebujemy czasu, żeby wszystko funkcjonowało tak, jak powinno. – mówi Celeban. – Trener Rumak przekazuje nam nową filozofię gry, ale dużo czasu spędzamy też nad taktyką. Mamy świadomość, że nad nią musimy jeszcze popracować. Nie chodzi o to, żeby dużo biegać, ale mądrze.

Rozgrywki Ekstraklasy wchodzą w decydującą fazę. Do podziału tabeli zostały dwie kolejki. – Każdy kolejny mecz jest najważniejszy – zapowiada kapitan WKS-u. – Wszyscy jesteśmy nastawieni optymistycznie, ale musimy jak najlepiej wykorzystać przerwę. Czujemy się pewniejsi siebie i silniejsi. Będziemy przygotowani na walkę. To mogę Wam zagwarantować!

Zawodnicy Śląska skupiają się na poprawie skuteczności, która ostatnio kulała. – Jesteśmy na takim miejscu w tabeli, że musimy przejść w styl ofensywny. Musimy strzelać, ale też pamiętać o obronie. Teraz już skupiamy się na Lechu. Inne zespoły pokazały, że da się wygrać w Poznaniu i tak samo my do tego podchodzimy - kończy Piotr Celeban.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowka

Zobacz również