Wydarzenia

Celeban: Najpierw praca, potem efekty

2017-09-25 12:20:00
- Atmosfera w szatni jest kapitalna i myślę, że widać to też na boisku – mówi Piotr Celeban. – Nie przestajemy jednak ciężko pracować.
Śląsk Wrocław jest niepokonany w tym sezonie na własnym stadionie. Łącznie zanotował już ósmy mecz bez porażki z rzędu w LOTTO Ekstraklasie. - Jesteśmy na fali, ale to zasługa tego, że wiemy co mamy robić na murawie i jak. Naszym celem jest granie w piłkę i lubimy rywalizację z drużynami, które też taki styl preferują. To nam daje możliwość otwartej gry – mówi kapitan WKS-u Piotr Celeban. – Zasłużyliśmy na zwycięstwa z Legią i Lechem, a mnie też cieszy fakt, że w końcu zagraliśmy na zero z tyłu.
 
Dzięki świetnej passie Trójkolorowi pną się w tabeli. Aktualnie z dorobkiem 16 punktów plasują się na 5. miejscu, tracąc do lidera – Górnika Zabrze – zaledwie trzy punkty. - Jest się z czego cieszyć, ale nie ma hurraoptymizmu. Za nami dopiero dziesięć kolejek, a sezon bardzo długi. Jest kilka rzeczy do poprawy, zespół wciąż się kształtuje, ale widać, że każdemu bardzo zależy. Atmosfera w szatni jest kapitalna i myślę, że widać to też na boisku. Mamy swoje rytuały przed meczem, które nam pomagają w przygotowaniu się do 90 minut walki i to skutkuje. Oby tak dalej – komentuje Celik, który z Lechem zagrał 58. pełny mecz w LOTTO Ekstraklasie z rzędu! – Przed nami wyjazd do Niecieczy i starcie z Sandecją. Chcemy wygrać, o tak. Przed przerwą na kadrą chcemy jeszcze wskoczyć na podium, ale jak mówię: Najpierw pokażmy dobrą piłkę, potem zbierajmy z tego owoce. Mierzymy wysoko, chcemy osiągnąć coś w tym sezonie, a nasze ambicje na pewno nam w tym pomogą.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również