Wydarzenia

Celeban: Nie ma nic za darmo

2018-05-04 20:20:00
- U nas nie ma gwiazd, jest drużyna. Musimy współpracować ze sobą i wzajemnie się nakręcać – mówi strzelec jednego gola w zremisowanym 3:3 meczu z Cracovią Piotr Celeban.
Piotr Celeban: Maciek zagrał dziś bardzo dobry mecz. Byłem z nim w pokoju, dużo rozmawialiśmy na temat tego jak zagrać i widać, że drzemie w nim duży potencjał. Nie zauważyłem, żeby popełnił poważne błędy. Wynik na pewno też pomógł mu, by dobrze wkomponować się w zespół i oby tak dalej. Na pewno czeka go sporo pracy, jak każdego z nas, ale najważniejszy jest dziś wywalczony punkt. Jesteśmy zadowoleni z siebie, bo ten punkt jest wiele wart.
 
Maciek zasługuje na to, by dostawać więcej szans. Z resztą jak każdy młody zawodnik. Trzeba to jednak poprzeć pracą, bo nic nie ma za darmo. Trzeba dawać z siebie sto procent i nie „odpłynąć”. Ja jednak będę go pilnować i trzymam kciuki za niego.
 
Utrzymaliśmy się, ok. My jednak chcemy powalczyć o pierwsze miejsce w grupie spadkowej, bo są to przede wszystkim większe pieniądze dla klubu. Nikt nie odpuszcza, chcemy zakończyć ten słabszy sezon miłym akcentem. Patrzymy powoli na nowy sezon, ale trzeba wypracować w drużynie mentalność zwycięzców. Myślimy cały czas pozytywnie i dostajemy oczekiwany feedback. U nas nie ma gwiazd, jest drużyna. Musimy współpracować ze sobą i wzajemnie się nakręcać.
 
Dziś wróciliśmy z dalekiej podróży, bo dwa razy przegrywaliśmy. Od pewnego czasu prezentujemy się dobrze, ale musimy jeszcze popracować nad grą obronną całego zespołu. Notujemy dobrą passę i musimy ją podtrzymać u siebie. Przyjeżdża Pogoń Szczecin, której jestem wychowankiem i chce się na pewno pokazać z jak najlepszej strony. 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również