Wydarzenia

Celeban: Nie przystoi nam tak grać

2018-08-27 20:00:00
Kapitan Śląska Wrocław Piotr Celeban zabrał głos po wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec. WKS zremisował 3:3, choć prowadził 2:0.
Piotr Celeban: Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była dobra, druga bardzo słaba. W niecały kwadrans nie dość że straciliśmy trzy bramki, to jeszcze zawodnika. Walczyliśmy jednak do końca i udało się finalnie zremisować. Uważam, że przy prowadzeniu 2:0 nie można w taki sposób odebrać sobie punktów, ale teraż łatwo gdybać. O drugiej połowie nie można powiedzieć nic dobrego. Każdy ponosi odpowiedzialność za taki przebieg meczu i każdy musi się uderzyć w pierś. 

Mamy remis, musimy go przyjąć. W kolejnym meczu trzeba wygrać, żeby w przerwie na mecze reprezentacji lepiej się pracowało. Czasami tak bywa, ale nie możemy się załamywać. Straciliśmy punkty i ciężko mówić o tym spotkaniu. 
 
Tak naprawdę przez całą drugą połowę było gorąco. Popełnialiśmy proste błędy i mam wrażenie, że czasem chcemy za pięknie grać, a trzeba wtedy być pragmatyczny. Powinniśmy przenieść grę wyżej i wtedy przeciwnik nie wymusza na nas błędów. Trenerzy na pewno przedstawią nam analizę i nie będzie ona miła. Śląskowi nie przystoi tak grać... Teraz musimy się skupić na domowym spotkaniu z Wisłą Kraków. 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również