Wydarzenia

Celeban: Zwycięstwo dedykujemy kibicom z KKN-u

2018-10-27 14:00:00
Kapitan Śląska Wrocław Piotr Celeban skomentował wygraną 5:0 (4:0) z Miedzią Legnica.
Piotr Celeban: - To ważna wygrana, bo przybliża nas do gry w grupie mistrzowskiej. Poprzedni mecz nam nie wyszedł i został przez nas dokładnie przeanalizowany. Mimo dwudziestu dośrodkowań nie strzeliliśmy gola. A o naszym zwycięstwie z Miedzią zadecydowała właśnie skuteczność, prawie każde nasze wejście w pole karne kończyło się zdobyciem bramki. Rozegraliśmy idealną pierwszą połowę. Cieszymy się, że strzeliliśmy tyle goli. Zagraliśmy agresywnie, a cały zespół – każdy pomocnik, napastnik czy obrońca – pracował w defensywie i to przyniosło skutki.

Po zmianie stron Miedź nie miała nic do stracenia i zagrała ofensywnie. Stworzyliśmy także swoje sytuacje, ale trzeba podejść do tego spokojnie, bo wtorek czeka nas spotkanie w Pucharze Polski. Dlatego nie będzie celebrowania wygranej, a regeneracja i przygotowania do meczu w Bytowie. Chcemy zrewanżować się za porażkę z 2016 roku.

Powiedzieliśmy sobie w szatni, że wychodzimy na drugą połowę tak, jak gdyby było 0:0. Nigdy nie można spocząć na laurach, bo kto nie ma pokory, ten dostaje po głowie. Przede wszystkim zależało nam, by zachować czyste konto. Ten mecz stanowi dobry prognostyk przed  Pucharem Polski i starciem z Wisłą Płock. Mierzymy się z naszymi bezpośrednimi rywalami w walce o pierwszą ósemkę i do końca roku chcemy zdobyć jak najwięcej punktów. Następnie przepracować solidne przerwę zimową, by daje walczyć o nasze cele.

Zwycięstwo z Miedzią dedykujemy kibicom z KKN-u, którzy są zawsze z nami i naprawdę czujemy ich wsparcie. Składam im najlepsze życzenia z okazji jubileuszu 10-lecia. Podróżują za nami po całej Polsce i nie tylko – bo sam doświadczyłem tego, że byli obecni na naszych meczach w europejskich pucharach. Należy im się ogromny szacunek, że mimo wielu przeciwności zawsze gorąco wspierają swoją drużynę.
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również