Wydarzenia

Cholewiak: Naszym zadaniem jest punktować

2018-04-02 09:00:00
Mecz w Szczecinie to dla Ślaska ostatnia okazja, by w rundzie zasadniczej odnieść wyjazdowe zwycięstwo. - Chcemy jak najlepiej przygotować się do tego spotkania - i pod względem fizycznym, i mentalnym – zaznacza Mateusz Cholewiak, skrzydłowy WKS-u.
Za piłkarzami Tadeusza Pawłowskiego dwa tygodnie intensywnych treningów. Efekty mają być widoczne począwszy właśnie od starcia z Portowcami. - W pierwszym tygodniu przerwy na mecze reprezentacji mocno pracowaliśmy nad motoryką. W tym drugim więcej już było taktyki i koncentracji na przeciwniku, na Pogoni. Chcemy jak najlepiej przygotować się do tego spotkania – i pod względem fizycznym, i mentalnym. Wiadomo, po co jedziemy do Szczecina – po to, by wygrać - mówi Cholewiak. Skrzydłowy wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w zielono-biało-czerwonych barwach.
 
- Chcemy wygrywać w każdym meczu. Patrząc w tabelę widzimy jednak, że górna ósemka nam odleciała - przyznaje Mateusz. - Naszym zadaniem jest jednak punktować niezależnie od tego. Koncentrujemy się na najbliższym spotkaniu, teraz w głowie jest tylko Pogoń i motywacja, by zdobyć komplet punktów - dodaje. We Wrocławiu to Śląsk był górą, pewnie pokonując zespół dowodzony wówczas przez Macieja Skorżę 3:0.
 
Mecz w Szczecinie rozegrany zostanie w czasie świąt, dokładnie w Poniedziałek Wielkanocny. Dla Cholewiaka to będzie pierwszy taki mecz w karierze. - W I lidze nie grałem w święta wielkanocne, ale to, że teraz gramy akurat w ten dzień nie będzie czymś niezwykłym dla mnie. To nie wpływa na przygotowania, jesteśmy profesjonalistami i nie zwracamy uwagi na takie rzeczy - kończy były gracz m.in. Stali Mielec i Puszczy Niepołomice.
 
Mecz Pogoń vs. Śląsk w poniedziałek o godz. 18 w Szczecinie.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również