Wydarzenia

Cholewiak: Trener Smółka dał mi szansę

2018-10-19 17:45:00
Dla Mateusza Cholewiaka sobotnie starcie z Arką Gdynia będzie okazją do zmierzenia się z drużyną prowadzoną przez swojego byłego trenera Zbigniewa Smółkę. Zawodnik WKS-u opowiedział, jak wspomina współpracę ze szkoleniowcem w pierwszoligowej Stali Mielec.
- Trener Smółka powierzył mi kapitańską opaskę. Gdy przychodził, byliśmy w dołku i wiele zmienił w naszym zespole. Wzmocnił nas nie tylko piłkarsko, ale także pod względem mentalnym i dość szybko się dźwignęliśmy. Zauważył, że jestem typem szybkościowca, dawał mi szanse i za to jestem mu wdzięczny. Nawet gdy z gry wyłączyła mnie kontuzja ręki, to od razu po powrocie do zdrowia odzyskałem miejsce w składzie. Na pewno między innymi dzięki trenerowi Smółce trafiłem do Lotto Ekstraklasy - zaznacza.

- Sobotnie spotkanie jest dla nas bardzo istotne, bo jeśli wygramy, to wyprzedzimy Arkę w tabeli. Rywale oczywiście nie położą się przed nami i spodziewam się raczej trudnych warunków, dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by zwyciężyć. Musimy skutecznie bronić własnej bramki, bo o tym, że zdołamy strzelić gola, jestem przekonany – dodaje Mateusz Cholewiak.
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również