Wydarzenia

Cholewiak: W takich chwilach poznaje się drużynę

2019-05-03 10:00:00
- Nasza sytuacja jest bardzo trudna, ale w takich chwilach poznaje się drużynę i musimy zrobić wszystko, żeby się utrzymać. Patrzymy tylko na siebie, zostały cztery spotkania do końca i musimy z nich wyciągnąć jak najwięcej - mówił na konferencji prasowej przed wyjazdowym meczem z Zagłębiem Sosnowiec pomocnik Śląska Mateusz Cholewiak.
Mateusz Cholewiak: Mój uraz stopy nie był tak poważny, jak może to wyglądało w meczu z Górnikiem. To stało się przy wyskoku, w walce o piłkę rywal trafił mnie w nerw piszczelowo-strzałkowy i to spowodowało ból, który nie pozwolił mi dokończyć spotkania. Na szczęście okazało się to tylko stłuczeniem. Rehabilitacja pomogła i po konsultacji z fizjoterapeutami zdecydowałem się zagrać z Wisłą na środkach przeciwbólowych. Teraz jestem jednak już w stu procentach zdrowy i mogę skupić się tylko na grze.
 
Nasza sytuacja jest bardzo trudna, ale w takich chwilach poznaje się drużynę i musimy zrobić wszystko, żeby się utrzymać. Patrzymy tylko na siebie, zostały cztery spotkania do końca i musimy z nich wyciągnąć jak najwięcej. W każdym meczu będziemy walczyć o pełną pulę i wierzę, że Śląsk zostanie w ekstraklasie.
 
Analiza Zagłębia przed nami, sztab na pewno nas dobrze przygotuje, ale tak jak już mówiłem, musimy patrzeć na siebie. Trzeba zagrać najlepiej, jak potrafimy danego dnia i zrobić wszystko, żeby z Sosnowca wrócić z trzema punktami.
 
Powrót Mateusza Radeckiego to dla nas bardzo dobra wiadomość. Przed kontuzją był w dobrej dyspozycji, więc jego osoba jest nam potrzebna. Dobrze, że wrócił tak szybko.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również