Wydarzenia

Chrapek: Z czymś takim wcześniej się nie spotkałem

2017-09-05 15:00:00
Kibice WKS-u Michała Chrapka wybrali najlepszym piłkarzem sierpnia, a on sam mówi, że z każdym kolejnym meczem czuje się lepiej. Teraz czeka na spotkanie z Legią, do którego cały zespół przygotowuje się niezwykle solidnie i w dobrej atmosferze. – Z takim klimatem w drużynie jeszcze się nie spotkałem – mówi pomocnik Trójkolorowych.
Często mówi się, że po zwycięstwie sportowiec jest mniej zmęczony. Wy po wygranej z Cracovią też chyba możecie spokojniej i lepiej przygotować się na starcie z Legią.
 
Michał Chrapek: Oczywiście milej jest się przygotowywać do kolejnego spotkania po wygranej. Zwycięstwa budują też atmosferę w drużynie. Aczkolwiek muszę przyznać, że z czymś takim, jak w Śląsku, jeszcze się nie spotkałem. Atmosfera w zespole jest wyjątkowa, bardzo dobrze się rozumiemy. Nawet gdy nie wygrywaliśmy, cały zespół trzymał się razem, a klimat w drużynie był pozytywny. I tak, to ważne, że zwyciężyliśmy z Cracovią i przerwę na mecze reprezentacji możemy przepracować ciężko, ale w dobrych nastrojach. Nie oszczędzamy się w przygotowaniach i jesteśmy optymistycznie nastawieni. Mentalnie jesteśmy już gotowi do meczu z Legią, mamy jeszcze kilka treningów i chcemy wykorzystać je jak najlepiej.

Przyjście Kamila Vacka sprawi, że trudniej będzie Cię zobaczyć podwieszonego pod napastnikiem, jak to miało miejsce przeciwko Pasom?

W ostatnim spotkaniu zagrałem na pozycji nr „10”, czułem się dobrze, ale rzecz jasna w kolejnym meczu moje miejsce na boisku może się zmienić. Zobaczymy, jak trener ustawi skład po przyjściu Kamila Vacka. Nie tylko w meczu z Legią, ale i w kolejnych spotkaniach. Cieszymy się bardzo, że Kamil do nas dołączył. Dwa sezony temu pokazał, że może być czołowym zawodnikiem naszej ekstraklasy. Teraz musimy mu pomóc, by jak najszybciej wkomponował się w zespół i złapał rytm.

Być może szansę debiutu otrzyma w meczu z Legią. Właśnie – Legia. Najlepsza obecnie polska drużyna? Czy jednak ostatnie tygodnie zaprzeczają tej tezie?

Oni na pewno mają szeroką i bardzo mocną kadrę. I to od kilku lat. Zatem nie ma co mówić, że mieli niedawno słabsze momenty i może być z nimi łatwiej. Nic z tych rzeczy, to w dalszym ciągu jest silny zespół, aktualny mistrz Polski, mający w składzie wielu dobrych piłkarzy. Co roku walczą o tytuł. Wiemy jednak dobrze, jaka jest nasza liga – każdy może wygrać z każdym. Wiele zależy od dyspozycji dnia. My jesteśmy pozytywnie nastawieni, mamy czas na spokojny trening i czekamy już na mecz. To fajne spotkanie dla kibiców, ale i dla nas. Spotkają się dwie drużyny, które chcą grać w piłkę, co mecz stwarzają sobie dobre sytuacje i myślę, że może to być ładny, ciekawy mecz.

W głosowaniu naszych kibiców na Facebooku zostałeś wybrany najlepszym piłkarzem Śląska w sierpniu. Faktycznie czujesz się w najwyższej formie od dłuższego czasu?

Dziękuję za to wyróżnienie. Potrzebowałem gry, powtarzałem, że brakuje mi rozegranych minut, a teraz to się zmienia. Fizycznie – a przede wszystkim mentalnie – czuję się coraz lepiej. Pewność siebie wraca i sądzę, że to widać. Pierwsze spotkania w tym sezonie nie były w moim wykonaniu jakoś bardzo złe, ale brakowało ogrania, pewności. Z meczu na mecz czułem się lepiej, co bardzo mnie cieszy. Dla mnie regularna gra jest teraz najważniejsza, dzięki temu forma może jeszcze iść w górę.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również