Wydarzenia

Chrapek: Zagramy na sto procent

2018-10-18 14:00:00
- Myślę, że czeka nas fajny piłkarsko mecz z wieloma okazjami bramkowymi. Dla nas to ważne spotkanie, jesteśmy w dobrej formie i będziemy w stu procentach przygotowani do meczu - przekonuje Michał Chrapek przed meczem z Arką Gdynia.
O ustawieniu na boisku
 
 
W ostatnim czasie przestałem zwracać uwagę, na system którym gramy. Raczej nie ma dla mnie różnicy, czy gramy czterema, czy pięcioma pomocnikami. Na pewno w ustawieniu "4-4-2" napastnicy mają więcej pracy z przodu. Z kolei grając trójką w środku pola, sporo jest pojedynków jeden na jednego i takim systemem gra większość zespołów w Polsce. Dla mnie jednak nie ma znaczenia, jak gramy, ale w zależności od sytuacji ważna jest pomoc napastników.

O sobotnim meczu

 
Arka jest trochę innym zespołem niż w poprzednim sezonie. Stara się grać w piłkę i wydaje mi się, że będzie to fajny piłkarsko mecz z wieloma okazjami bramkowymi. Dla nas to ważne spotkanie, jesteśmy w dobrej formie i będziemy w stu procentach przygotowani do meczu.
 
W tym sezonie wyglądamy bardzo dobrze fizycznie i to widać w każdym meczu. Dobrze się czujemy, dobrze biegamy i możemy być spokojni, że wytrzymamy całe spotkanie. Nie porównywałbym naszego przygotowania do innych okresów. Wszystko jest monitorowane i najważniejsze, że mamy siły.
 
O sytuacji z Arkiem Piechem

 
Szkoda, że Arek wypadł z gry, bo jest ważną postacią drużyny, i dużo nam daje pod względem jakościowym i doświadczenia. Na pewno jego nieobecność będzie dla nas stratą.
 
Współpraca z Jakubem Łabojko i Maćkiem Pałaszewskim

 
Z Kubą Łabojko można powiedzieć, że dotarliśmy się na boisku, szczególnie w meczach, bo na treningu były sygnały, że się rozumiemy, ale dopiero w spotkaniach o punkty zaczęło to wyglądać tak, jak powinno. Kuba jednak dopiero wchodzi do ekstraklasy i na pewno staram się mu pomóc na tyle, ile mogę. Myślę, że w ostatnich meczach nasza współpraca wyglądała nieźle, choć może starcia z Legią do tego bym nie podpinał, bo zagraliśmy źle jako drużyna.
 
Maciek z kolei powoli nabiera pewności siebie i staje się coraz ważniejszą postacią drużyny. Myślę, że z biegiem czasu będzie odważniejszy na boisku i nie będzie bał się krzyknąć na boisku. On jest na takim etapie swojej kariery, że trzeba mu dać na to czas.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również