Wydarzenia

CLJ: Horror z happy endem dla Śląska!

2018-11-22 20:00:00
To był niesamowity wieczór przy Oporowskiej 62. W pięknej scenerii, bo przy sztucznym oświetleniu, Śląsk w Centralnej Lidze Juniorów U18 zmierzył się z Zagłębiem Lubin. Historia meczu okazała się godna derbów, gdyż WKS odwrócił losy spotkania i ostatecznie pokonał Miedziwoych 2:1 (0:1). Bramkę na wagę zwycięstwa ze stałego fragmentu gry zdobył Marcin Szpakowski w doliczonym czasie gry. Trafienie dołożył też Aleksander Paluszek.
Jak na derby przystało na boisku od samego początku nie brakowało męskiej walki i zaangażowania. Obie strony w pierwszej połowie stworzyły sobie sytuacje bramkowe, ale zdecydowanie konkretniejsze było Zagłębie, które było groźniejsze pod bramką Śląska. Przyjezdni dzięki bramce Dudzińskiego od 18. minuty prowadzili 1:0 i w kolejnych fragmentach mieli przewagę w grze. Gospodarze sporadycznie atakowali, najbliżej wyrównania byli Boruń i Paluszek, ale obrońcy Miedziowych z powodzeniem blokowali ich strzały.
 
Zupełnie inny przebieg miała druga połowa. WKS wznowił grę wysokim pressingiem i z mocną determinacją odwrócenia losów spotkania. Piłkarze trenera Pietraszewskiego momentami zamknęli rywali we własnym polu karnym, a bramka wisiała w powietrze. W końcu w 55. minucie przytomnie w polu karnym piłkę nad obrońcami przerzucił Kotowicz, a Paluszek z około 5 metrów wpakował piłkę do siatki.
 
Od tego momentu gra wyrównała się, choć więcej z gry miał Śląsk, który kilka razy był bliski kolejnego trafienia. Świetnych sytuacji nie wykorzystali jednak Boruń i Poniedziałek. Pod koniec starcia Zagłębie miało piłkę meczową, ale ostatnie słowo należało do WKS-u. W 94. minucie do rzutu wolnego przed polem karnym podszedł Marcin Szpakowski. Pomocnik popisał się pięknym uderzeniem, dając zwycięstwo swojej drużynie w derbach w ostatniej akcji spotkania.
 
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:1 (0:1)
Bramki: Paluszek, Szpakowski
 
Śląsk: Frasik - Chmulak, Paluszek, Musiał, Jarzębowski, Boruń (90' Skrzypek), Kotowicz (85' Mamis), Poniedziałek (75' Wacławek), Wypart, Szpakowski, Łokietek
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również