Wydarzenia

CLJ: Juniorzy liderem!

2017-09-10 15:00:00
Wygrana w Szczecinie 5:1 i fotel lidera Centralnej Ligi Juniorów - to był idealny weekend dla graczy Dariusza Sztylki!
Po rozgromieniu w poprzedniej kolejce Zagłębia Lubin przy Oporowskiej 4:1, tym razem juniorzy starsi WKS-u pojechali do Szczecina na starcie z Salosem. I potwierdzili tam, że znajdują się w świetnej formie.

Już w 50 sekundzie spotkania Kotowicz otworzył wynik meczu, a jeszcze przed przerwą Śląsk prowadził 3:0. Dwie bramki z rzutów karnych dołożył Bergier, pierwszego wykorzystując na raty. Po zmianie stron "jedenastkę" na gola zamienili gospodarze, ale gracze trenera Szylki nie pozwolili im uwierzyć choćby w remis. Minutę później prowadzenie podwyższył Buławski, a dzieła zniszczenia dopełnił w końcówce Pasternak.

Po sześciu kolejkach Śląsk ma na koncie 15 punktów, do zdobycia których dołożył 22 gole, czyli najwięcej w lidze. Tym samym wrocłąwianie zajmują pozycję lidera. Trzeba jednak zaznaczyć, że druga w tabeli Pogoń Szczecin ma tyle samo punktów, a jeden mecz rozegrany mniej.

Następny mecz Wojskowi rozegrają 16 września. Przy Oporowskiej podejmą przedostatniego w tabeli Piasta Gliwice. Spotkanie o godz. 12.

Salos Szczecin - Śląsk Wrocław 1:5 (0:3)
Bramki: Kozłowski - Kotowicz, Bergier (2),  Buławski, Pasternak

Śląsk: Mynarski - Młynarczyk (80. Lewkot), Izydorczyk, Ryl, Buławski (75. Czternastek), Sosna, Sztylka, Boruń (67. Musiał), Kotowicz (60. Pasternak), Kuriata, Bergier
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również