Wydarzenia

CLJ: Śląsk lepszy od Miedzi!

2017-09-30 15:00:00
Zespół Dariusza Sztylki wygrał 3:1 z Miedzią Legnica w Centralnej Lidze Juniorów i wciąż utrzymuje się w ścisłej czołówce tabeli.
Spotkanie rozgrywane przy Oporowskiej lepiej zaczęli goście. Miedź dzięki trafieniu Bartłomiejczaka już w 7. minucie wyszła na prowadzenie, a niewiele brakowało, by zdołali powiększyć swój dorobek bramkowy. Dobrych okazji jednak nie wykorzystali Gardzielewicz i Stróżyk.
 
Śląsk zdołał przetrzymać szturm rywali i z biegiem czasu coraz głośniej dochodził do głosu. Już w 25. minucie do remisu doprowadził Lewkot, a tuż przed przerwą technicznym uderzeniem Bergier wyprowadził WKS na prowadzenie. 
 
W drugiej połowie drużyna Dariusza Sztylki kontrolowała przebieg spotkania i w 83. minucie za sprawą trafienia Pasternaka ustaliła wynik meczu na 3:1.
 
Śląsk aktualnie jest liderem Centralnej Ligi Juniorów. Przeskoczyć go może Pogoń Szczecin, która ma jeden mecz rozegrany mecz i legitymuje się taki samym dorobkiem punktowym (22).
 
Śląsk Wrocław - Miedź Legnica  3:1 (2:1)
Bramki: 
Lewkot, Bergier, Pasternak – Bartłomiejczak

Śląsk:
Zabielski - Buławski (88. Łakomski), Młynarczyk, Golak, Izydorczyk, Lewkot (75. Musiał), Sosna, Sztylka, Bergier (85. Fryczkowski), Borun, Kotowicz (65. Pasternak).
Trener Dariusz Sztylka
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również