Wydarzenia

CLJ: Start w punkt

2018-03-10 15:00:00
Od remisu 1:1 z Arką Gdynia Trójkolorowi rozpoczęli rundę wiosenną Centralnej Ligi Juniorów. Trójkolorowi zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli.
Zespół Piotra Jawnego musiał radzić sobie w Gdyni bez kilku kontuzjowanych zawodników, mimo tego Trójkolorowi byli faworytami spotkania. Arka jednak postawiła bardzo trudne warunki i mecz początkowo był dość wyrównany. W pierwszej połowie Trójkolorowi dali się zaskoczyć rywalom i po szybkiej kontrze stracili bramkę. 
 
Wrocławianie dopiero w drugiej połowie zdominowali przeciwnika i dążyli do wyrównania. To udało się za sprawą akcji Kotowicza i bramki Borunia. Śląsk nadal dominował na boisku, pod koniec spotkanie dobrych okazji nie wykorzystali Młynarczyk oraz Ryl i ostatecznie zespół trenera Jawnego musi zadowolić się remisem w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej CLJ.
 
- Szanujemy ten punkt, bo za nami bardzo wymagające spotkanie. Arka wysoko zawiesiła poprzeczkę, ale przy odrobinie szczęścia mogliśmy cieszyć się z kompletu punktów. Mimo wszystko jesteśmy umiarkowanie zadowoleni z remisu – skomentował mecz z Arką trener juniorów starszych Piotr Jawny.
 
Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 1:1 (1:0)
Bramka: Boruń
 
Śląsk: Mynarski – Jasiński, Chmulak, Ryl, Sztylka, Kuriata, Boruń, Młynarczyk, Buławski, Krocz (75’ Czternastek), Kotowicz (60’ Lewkot).
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również