Wydarzenia

CLJ U18: Pewne zwycięstwo Śląska

2018-08-25 15:00:00
Zespół Śląska trenerów Pietraszewskiego i Wichłacza wygrał z Elaną Toruń 5:1 (2:0) w 4. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U18! Bramki zdobyli: Musiał, Paluszek (rz.k.), Boruń, Kotowicz i Samiec-Talar.
Śląsk dobrze rozpoczął spotkanie w Toruniu i co chwilę kreował sobie ciekawe okazje strzeleckie. W przekroju 45 minut Trójkolorowi prowadzili grę i zasłużenie schodzili na przerwę z przewagą dwóch goli. Prowadzenie powinno być wyższe, ale zawiodła skuteczność. Bramki w pierwszej połowie zdobyli Musiał i Paluszek z rzutu karnego.
 
Po zmianie stron Elana grała agresywniej, próbując zaskoczyć wrocławian wysokim pressingiem. To po części przyniosło efekt, bo choć okazje bramkowe wypracowała, to jednak ich nie wykorzystała. Śląsk z kolei grał cierpliwie, czyhając na kontrataki. To się opłaciło, gdyż do bramki przeciwników trafili jeszcze Boruń, Kotowicz i Samiec-Talar. Ambitna postawa Elany sprawiła, że gospodarze w samej końcówce meczu zdobyli bramkę honorową ze stałego fragmentu gry.

- Zagraliśmy o wiele lepiej niż z Zagłębiem, choć trzeba pamiętać, że są to zupełnie inni rywale. Na pewno cieszy poprawa gry i już musimy skupić się na kolejnym meczu, bo już w środę czeka nas spotkanie z Jagiellonią - mówi Ryszard Pietraszewski, trener Śląska U18.
 
Śląsk po trzech meczach ma na koncie 6 punktów. Już w najbliższą środę o godz.12 juniorzy starsi przy Oporowskiej zmierzą się z Jagiellonią.

Elana Toruń - Śląsk Wrocław 1:5 (0:2)
Bramki: Musiał, Paluszek (rz.k.), Boruń, Kotowicz i Samiec-Talar.
 
Śląsk: Frasik - Wypart, Paluszek, Golus (Chmulak), Łokietek, Musiał (Waśkiewicz), Boruń (Poniedziałek), Kotowicz, Szpakowski, Osiecki (Jarzębowski), Samiec-Talar.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również