Wydarzenia

CLJ U18: Śląsk - Legia 3:0

2018-09-29 16:00:00
Po dobrym meczu zespół U18 trenera Pietraszewskiego wygrał z Legią Warszawa 3:0 (2:0) w 9. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Dwie bramki zdobył Cyprian Poniedziałek, jedną dołożył Jakub Jarzębowski.
Wrocławianie lepiej wyglądali w pierwszych fragmentach spotkania i dość szybko otworzyli wynik. Już w 6. minucie szybką kontrę WKS-u wykończył Jarzębowski, umieszczając piłkę w siatce z bliskiej odległości. Chwilę później było już 2:0. Świetnie w polu karnym zachował się Samiec-Talar, który przerzucił piłkę nad obrońcą i uderzył. Jego strzał wylądował na poprzeczce, ale skutecznie dobijał Paniedziałek. 
 
Rywale nie byli w stanie zareagować na dobrze zorganizowany zespół Śląska i cały czas inicjatywa leżała po stronie gospodarzy. W 30. minucie prowadzenie mógł podwyższyć Paluszek, ale defensor przestrzelił rzut karny i ostatecznie wynik do przerwy już nie uległ zmianie.
 
W drugiej części spotkania zespół trenera Pietraszewskiego kontrolował wydarzenia boiskowe i był zdecydowanie groźniejszy. Piłkarze Śląska stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych, ale tylko raz zdołali umieścić piłkę w siatce. To udało się znów Poniedziałkowi, który wykorzystał dobre dogranie w pole karne Musiała. Ostatecznie Śląsk zasłużenie wygrał 3:0 i awansował na 7. miejsce w tabeli Centralnej Lidze Juniorów U18.  
 
Wypowiedź trenera Pietraszewskiego:
 
 
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 3:0 (2:0)
Bramki: 
1:0 Jarzębowski 6'
2:0 Poniedziałek 15'
3:0 Poniedziałek 70'
Śląsk: Frasik - Chmulak, Maciak, Paluszek, Musiał, Jarzębowski, Boruń, Samiec-Talar, Poniedziałek (75' Wacławek), Wypart, Szpakowski (70' Osiecki).
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również