Wydarzenia

CLJ U18: Śląsk - Ruch 7:1!

2018-11-03 14:00:00
Zespół trenera Pietraszewskiego rozgromił w Centralnej Lidze Juniorów U18 Ruch Chorzów 7:1! Hat-trick skompletował Kotowicz, dwie bramki zdobył Szpakowskiego i po jednej dołożyli Boruń i Paluszek. To był bardzo dobry mecz naszej drużyny.
Zespół Śląska byl faworytem spotkania, co potwierdził na boisku. Piłkarze trenera Pietraszewskiego zafundowali kibicom emocje od samego początku, prowadząc po pięciu minutach już 2:0. Na listę strzelców wpisał się Boruń, który wykorzystał sytuację sam na sam oraz Kotowicz, który skorzystał z niezdecydowania bramkarza Ruchu. Ładnymi asystami popisali się Szpakowski i wspomniany wcześniej Kotowicz. 
 
Wrocławianie mieli przewagę w grze, ale goście pojedyńczymi akcjami próbowali zagrozić bramce Frasika. Po jednej z kontr Winciersz popisał się pięknym uderzeniem, zdobywając trafienie kontaktowe. W dalszych fragmentach pierwszej połowy dominował jednak Śląsk, podwyższając swoje prowadzenie na 4:1. Kolejną bramkę po ładnej indywidualnej akcji zdobył Kotowicz, drugi gol był autorstwa Paluszka. 
 
Po zmianie stron Śląsk już całkowicie zdominował rywala, konsekwentnie go punktując. Hat-tricka skompletował Kotowicz, którego dobrym podaniem obsłużył Wacławek. Końcówka meczu należała z kolei do Szpakowskiego, który zdobył dwie bramki, ustalając wynik na 7:1. Ruch mógł zmniejszyć rozmiary porażki, ale na początku drugiej części gry zmarnował rzut karny.
 
Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 7:1 (4:1)
Bramki: 3x Kotowicz, 2x Szpakowski, Boruń i Paluszek. 
 
Śląsk: Frasik, Maciak, Paluszek, Musiał, Boruń, Kotowicz (78' Stupieńko), Poniedziałek (65' Jarzębowski), Wypart, Szpakowski, Wacławek, Łokietek (78' Chmulak).
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również