Wydarzenia

CLJ U19: Kolejny krok do celu

2018-04-29 19:00:00
Zespół trenera Jawnego wygrał przy Oporowskiej 3:0 (0:0) z Falubazem Zielona Góra, zdobywając dwie bramki w doliczonym czasie gry. Trójkolorowi są liderem CLJ.
Rywale Śląska zajmują przedostatnie miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów i muszą się już pogodzić z widmem spadku. Falubaz do Wrocławia przyjechał jednak bardzo zmotywowany i zawiesił wysoko poprzeczkę Trójkolorowym. 
 
Zespół trenera Jawnego długo męczył się z przeciwnikiem i na przerwę schodził z bezbramkowym remisem. Tuż po zmianie stron błysnął Bergier, który mocnym uderzeniem wyprowadził WKS na prowadzenie.

Gra się otworzyła, a gospodarze szukali sposobu na podwyższenie wyniku. Niestety od 60. minuty wrocławianie grali w osłabieniu po czerwonej kartce Michała Kuriaty. Rywale jednak chwilę później również się osłabili i Koseski musiał opuścić plac gry.

WKS dążył do podwyższenie prowadzenia i udało się to dopiero w doliczonym czasie gry, gdy Waśkiewicz popisał się pięknym uderzeniem z dystansu. Chwilę później Kotowicz ustalił wynik na 3:0. Na uwagę zasługuje debiut Macieja Aleksiuka w drużynie Śląska.
 
Śląsk na 5 kolejek przed zakończeniem sezonu pozostaje liderem CLJ. W kolejnym spotkaniu zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. 
 
Śląsk Wrocław – Falubaz Zielona Góra 3:0 (0:0)
Bramki:
Sebastian Bergier 47'
Bartosz Waśkiewicz 90'+5
Grzegorz Kotowicz 90'+6
 
Śląsk: Zabielski – Ryl (60. Waśkiewicz), Chmulak, Musiał, Aleksiuk (46. Kotowicz), Kuriata, Boruń, Izydorczyk (70. Jasiński), Sztylka, Buławski, Bergier (85. Miłek)
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również