Wydarzenia

CLJ U19: Przełamanie!

2018-04-07 14:20:00
Zespół U19 Piotra Jawnego wygrał z Piastem Gliwice 2:0! Bramki na swoje konto zapisali Mateusz Młynarczyk i Kamil Sosna. Jest to pierwsze wiosenne zwycięstwo Trójkolorowych, którzy są liderem w tabeli.
Śląsk do meczu z Piastem podszedł w prawie optymalnym składzie. Po kontuzjach do zespołu wracają Izydorczyk, Sosna i Golak, którzy dostają coraz więcej minut na boisku. 
 
Spotkanie w Gliwicach nie należało do najłatwiejszych, ale od początku zarysowała się przewaga wrocławian. Gospodarze grali agresywnie i w pierwszej połowie toczył się zacięty bój o ligowe punkty. WKS zdołał wypracować sobie kilka okazji bramkowych, ale marnowali je między innymi Lewkot i Musiał. 
 
Po zmianie stron Trójkolorowi coraz bardziej naciskali na rywali i w końcu w 65. minucie po zagraniu ręką przez zawodnika Piasta sędzia wskazał na wapno. Rzut karny pewnie na bramkę zamienił Młynarczyk, a mecz się otworzył. Piast ruszył do odrabiania strat, a to z kolei wykorzystał Śląsk, który co chwilę szybkimi atakami wybierał się na bramkę przeciwnika. Po chwili za sprawą Sosny było już 2:0 i zespół Piotra Jawnego miał spotkanie pod kontrolą. Wynik już do końca nie uległ zmianie, choć swoje okazje mieli jeszcze między innymi Izydorczyk i Krocz, którzy pojawili się na boisku w drugiej połowie. 
 
- Cieszymy się z pierwszego zwycięstwa na wiosnę, bo bardzo tego potrzebowaliśmy. Dziś po trudnym meczu wywozimy punkty z Gliwic i mam nadzieję, że już na dobre się odblokowaliśmy – relacjonuje trener Jawny.
 
Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 0:2 (0:0)
Bramki: Młynarczyk (k), Sosna
 
Śląsk: Zabielski – Golak (60’ Ryl), Sztylka, Buławski, Kuriata, Sosna, Lewkot (75’ Krocz), Jasiński, Młynarczyk (80’ Chmulak), Boruń, Musiał (70’ Izydorczyk)
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również