Wydarzenia

CLJ U19: Udane przetarcie przed finałem

2018-05-20 14:30:00
Zespół U19 trenera Jawnego rozbił w Opolu Odrę 6:1 i umocnił się na pozycji lidera przed najważniejszymi meczami w tym sezonie.
Spotkanie w Opolu było pod kontrolą drużyny Śląska. WKS wyszedł na prowadzenie za sprawą trafienia Buławskiego, który wystąpił w tym meczu w roli napastnika. Mimo przewagi Trójkolorowych Odra zdołała doprowadzić do remisu, ale jeszcze przed przerwą prowadzenie wrocławian odzyskał Kotowicz. 

Po zmianie stron Śląsk wypunktował przeciwników, strzelając kolejne gole. Hat-trickiem popisał się Buławski, po bramce dołożyli Krocz, Kotowicz i Jasiński, dla którego to pierwsze trafienie w Śląsku.
 
Zespół trenera Jawnego jest liderem Centralnej Ligi Juniorów z przewagą dwóch punktów nad Pogonią Szczecin i Lechem Poznań. Co ciekawe Śląska czekają jeszcze mecze z tymi rywalami, które zdecydują o awansie do półfinałów. 

Odra Opole – Śląsk Wrocław 1:6 (1:2)
Bramki: 3x Buławski, Kotowicz, Krocz, Jasiński
 
Ślask: Zabielski - Golak, Sztylka, Buławski, Kuriata, Kotowicz (70 Miłek), Izydorczyk (80 Aleksiuk), Sosna, Jasiński, Młynarczyk (65’ Krocz), Musiał (46’ Waśkiewicz)
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również