Wydarzenia

CLJ: Wywalczone zwycięstwo

2017-10-14 18:00:00
Po wyrównanym meczu i emocjach do końca Śląsk wygrywa 2:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała w Centralnej Lidze Juniorów! Bramki autorstwa Bergiera i Młynarczyka.
Podbeskidzie zgodnie z oczekiwaniami było wymagającym rywalem. Śląsk jednak na swoim boisku jest niepokonany w tym sezonie i przy Oporowskiej dyktował warunki. Podopieczni Dariusza Sztylki już w pierwszej połowie wbili rywalom dwie bramki. Pierwszą po składnej akcji Trójkolorowych wbił Bergier, drugą z karnego dołożył Młynarczyk. Przy drugim trafieniu spory udział miał Bergier, gdyż to on był faulowany w polu karnym.

Podbeskidzie jeszcze w pierwszej odsłonie odpowiedziało golem kontaktowym, ale w późniejszych fragmentach wrocławianie kontrolowali spotkanie i ostatecznie zdołali utrzymać korzystny wynik. Trójkolorowi kończyli mecz w dziesiątkę, czerwoną kartkę w końcówce otrzymał bowiem Pasternak.

- Przeciwnik był bardzo dobrze zorganizowany na boisku, przez co nie mogliśmy go zdominować. Nasi rywale grali twardo, a trzeba zaznaczyć, że mieli bardzo rosły skład – mówi trener Śląska Dariusz Sztylka. – My jednak graliśmy swoje i od początku staraliśmy się narzucić swój styl. Efektem tego były dwie bramki, potem kontrolowaliśmy spotkanie, choć obie strony miały jeszcze okazje do zdobycia bramki. Gratulacje dla chłopaków, którzy pokazali charakter i ostatecznie trzy punkty zostały we Wrocławiu. 

Śląsk tym samym przy Oporowskiej jest niepokonany! Zespół Dariusza Sztylki jest liderem w zachodniej grupie Centralnej Ligi Juniorów, a zwycięstwo juniorzy zadedykowali dyrektorowi Akademii Tadeuszowi Pawłowskiemu, który w sobotę obchodził 64. urodziny!Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (2:1)
Bramki: Bergier, Młynarczyk

Śląsk: Zabielski - Golak, Sztylka, Kuriata, Kotoiwcz, Izydorczyk, Sosna, Lewkot, Młynarczyk, Buławski, Bergier. Trener Dariusz Sztylka
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również