Wydarzenia

CLJ: Zwycięstwo na inaugurację!

2017-08-05 13:30:00
Zespół Dariusza Sztylki udanie rozpoczął sezon! Juniorzy starsi po bramkach Borunia i Kuśnierza pokonali na wyjeździe Chrobry Głogów 2:1.
Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 7. minucie objęli prowadzenie. Bramkę zdobyli po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry, co jak się później okazało, było ich najgroźniejszą bronią. Trójkolorowi jednak kontrolowali wydarzenia boiskowe i już po kwadransie Boruń doprowadził do remisu. 
 
Wrocławianie mieli spore problemy z przedostaniem się pod pole karne rywali, którzy byli bardzo czujny w defensywie. Bronili niskim pressingiem, a swoich szans szukali w szybkich kontratakach. Śląsk jednak konsekwentnie dążył do zwycięstwa i na cztery minuty przed końcem meczu zdołał zaskoczyć gospodarzy. Gola, dajęcego 3 punkty, po szybkiej zespołowej akcji strzelił Kuśnierz, który chwilę wcześniej zmienił na bosiku Bergiera!
 
Gospodarze okazali się wymagającymi rywalami. Chrobry Głogów to beniaminek zachodniej grupy Centralnej Ligi Juniorów. - Zawsze są obawy przed pierwszym meczem. Tym bardziej, że graliśmy z beniaminkiem, który po awansie jest na fali. Mówiąc szczerze, nie wiedzieliśmy dużo o zespole z Głogowa, ale zgodnie z przypuszczeniami był to bardzo groźny rywal. Uważam, że na swoim boisku urwie sporo punktów innym drużynom - ocenia trener juniorów starszych Dariusz Sztylka.
 
 
Chrobry Głogów - Śląsk Wrocław 1:2 (1:1)
1:0 Magdziak 7’
1:1 Boruń 14’
1:2 Kuśnierz 84’
 
Chrobry: Paluch - Pietrzczyk, Diduszko (79 Tupiec), Dybizbański, Kotyla (86 Kukułka), Siudak, Magdziak, Stachurski, Skiba, Żołądziewski, Flis (74 Szymański). 

Śląsk: Mynarski -Lengyel (46 Pasternak), Sosna, Ryl,Sztylka - Kuriata, Boruń, Kotowicz (90 Musiał) - Łakomski (60 Lewkot), Izydorczyk, Bergier (75 Kuśnierz). 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również